Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat 1.9TDI 116KM skad ten wyciek ropy?

Sylwek_666 11 Mar 2009 19:52 6276 4
    Sylwek_666
    Level 16  
    witam

samochod to passat 2000r 1.9 TDI 116KM. z rana ciezko zapala, zostaly sprawdzone swiece itp.. przekaznik zalacza sie gdy temperatura czujnika spadnie ponizej 10 stopni, swiece grzeje wtedy przez ok 5-10 sekund, samochod pali bez problemu. jednak z rana problem jest. zauwazylem wyciek ropy kapiacy z pompki podcisnieniowej - za silnikiem polaczona z serwem ale tam nie ma chyba paliwa w niej ? wiec skad ta ropa sie bierze, przewody nad nia paliwowe cale, czy moze miec to zwiazek z ciezkim zapalaniem, dodam ze pod deklem sa pompowtryskiwacze co tam moglo sie uszkodzic ? czyzby jakis kanal odprowadzajacy wyciek ropy z wtryskow ?

acha jak rano sie go pali to na chwile zapali (pol sekundy) i zaraz zgasnie i trzeba go krecic kilka razy zanim odpali
  • Helpful post
    Sztomel
    Level 35  
    czyli trzeba uszczelnić tandempompę - czyli pompę paliwa i podciśnienia (w jednym) - każdy wyciek z niej to sygnał, że trzeba z nią zrobić porządek, w tym przypadku zamontowanie zaworu zwrotnego nic nie da dopóki nie usunie się przyczyny wycieku, w Passacie raczej nie ma dodatkowej pompy paliwa w baku ale różnice polegały na tym, iż od jakiegoś numeru silnika były one montowane.
    Sylwek_666
    Level 16  
    czyli nie ma to nic wspolnego z pompowtryskiwaczami.. dzisiaj rozbiore ta pompe i obejrze dokladnie wydawalo mi sie ze nie dochodza do niej zadne przewody paliwowe. dzieki :)
    Sylwek_666
    Level 16  
    tam za silnikiem sa jakies 3 swiece zarowe siedza w plynie chlodniczym, jakie jest ich glowne zadanie ? tylko szybsze ogrzanie silnika czy maja wplyw na zapalanie bo mam dwie padniete i nie wiem czy sens spieszyc sie z wymiana ich ?
    Sztomel
    Level 35  
    to świece podgrzewacza - służą do szybkiego podgrzewania płynu chłodzącego - wykorzystywane są do odmrażania przedniej szyby - to jest ich główne zadanie, nie mają one żadnego wpływu na uruchamianie silnika.