Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
CSICSI
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Linksys WAG200G blokuje ruch w sieci

11 Mar 2009 20:17 2541 9
  • Level 17  
    Mam Linksysa WAG200G do niego podłaczone 3 kompy ( w tym 2 po wifi) oraz 2 tunery sat z LAN. Tunery to Opticum 7100cxe i o nie głównie chodzi. Nie mogę zaktualizować oprogramowania przez LAN. Tunery mają włączone DHCP i router też. Mam przydzielone ip w tunerach 192.168.1.100 i 192.168.1.103. Komp z którego chce wysłać dane do tunera ma ip 192.168.1.2 ( przypisane na stałe) wszystko pracuje z tą samą maską podsieci 255.255.255.0 . Robie wszystko wg opisu wysyłania softu za pomocą programu Magic i nic nie idzie. Kiedyś raz mi się udało przesłać soft. Dodam że z kompa wysyłam prawidłowo pingi do tunera. Może ktoś wie w czy jest problem. Zapora windows wyłaczona.
  • CSICSI
  • Level 34  
    A jak byś przypisał tym tunerom ręcznie IP to chyba było by łatwiej ( nie bardzo znam się na tunerach ale z routerami sobie radzę )
  • Level 17  
    przypisałem 192.168.1.5 i tez nic.
  • CSICSI
  • Level 34  
    Może jakieś porty są przekierowane ?
  • Level 17  
    tuner ma ustawione następujące parametry :
    ip 192.168.1.5
    maska podsieci 255.255.255.0
    brama ip 192.168.1.1
    dns ip 192.168.1.1
    adres mac
    sieć właczona oraz DHCP wyłączone
    Te ustawienia są w zak ładce LAN setting. W celu połaczenia się z kompem w zakładce Internet aktualizacja oprogramowania wpisuję ip kompa na którym jest plik do wgrania czyli 192.168.1.2 i port 10500
    W instrukcji pisze że portu nie trzeba zmieniać. W routerze dałem przekierowanie tego portu ( ta wartość dla TCP i UDP) oraz w wyjątkach zapory windows też. Tu jest opis programowania przez LAN http://laki.dvhk.pl/faq/opticum9500_program2.htm
  • Level 34  
    Zresetuj ten router do wartości domyślnych nie rób żadnych przekierowań, nie włączaj DHCP, podłącz tylko te dwa tunery i jeden komputer i zobacz czy problem będzie występował ...
  • Level 17  
    Odkryłem przyczynę braku komunikacji między kompem a tunerem mianowicie dziś w zakładce Moje Miejsca Sieciowe pojawiła się ikona Linksys WAG200 Geteway i pojawiła się komunikacja - mogłem przesłać pliki do tunera po LAN. Problem w tym że ta ikona pojawia się baaardzo sporadycznie w zakładce moje miejsca sieciowe i np. w tej chwili jej nie mam i brak komunikacji z tunerem. Czyli mój router Linksys wag200 nie identyfikuje sie w systemie. Co trzeba zrobić aby komp cały czas widział router w moich miejscach sieciowych ???
  • Level 34  
    UPNP odpowiada za wykrywanie urządzenia w systemie.
  • Level 17  
    Firewall w programie ESET Smart Security blokuje skutecznie wykrywanie tego routera pomimo prawidłowego działania komputerów w sieci. Jak wyłacze ochronę ruchu w sieci to pojawia mi sie ikona Linksys WAG200 Geteway w moich miejscach sieciowych. Popracuje jeszcze nad ustawieniami firewalla. Dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam