Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet 0089 - jaka wysokość płomienia (świeczki)

11 Mar 2009 20:33 4457 2
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanko odnośnie podgrzewacza przepływowego Termet 0089. Zastanawia mnie wysokość płomienia (świeczki). Wydaje mi się za duża. Wcześniej mieszkałem w mieszkaniu z podobnym podgrzewaczem starej konstrukcji, w którym płomień był tak na oko trzykrotnie mniejszy i że tak powiem nie było go słychać. Teraz przeprowadziłem się do nowego mieszkanka i dziwi mnie taka wysokość płomienia. Każdy ze znajomych podziela ze mną tę uwage. Niby nic takiego jednak obawiam się nieco o zużycie gazu.

Specjalistą nie jestem lecz jak ktoś napisze w miare po ludzko, to zrozumiem. Oczywiście wiem że gaz to nie zabawka choć może chodzi tu o jakąś drobnostkę, jakiś zaworek.

Chciałbym jeszcze zaznaczyć że mieszkam na starówce w gdańsku, gdzie jest małe ciśnienie wody ciepłej spowodowane twardą woda a co za tym idzie zanieczyszczonymi rurami. Może z tego powodu ktoś przede mną ustawił taki wysoki płomień. Z właścicielem nie moge sie skumać bo jest za granicą. Pozdrawiam serdecznie :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    No właśnie.. może faktycznie zbyt mały płomyk opóźniaj by zapalanie co objawiałoby się małym wybuchem spowodowanyjm nagromadzeniem się przez tą chwilke gazu. No nic. Zostawie to wtedy tak jak jest. Ewentualnie podeśle może fotkę jak ten płomień wygląda :)