Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV2224ea - niewłaściwie działa po zalaniu

piczak 11 Mar 2009 21:20 1068 2
  • #1 11 Mar 2009 21:20
    piczak
    Poziom 2  

Witam.

Dwa dni temu kupiłem na ebay'u zalanego kawa laptopa. Laptop na początku nie włączał się w ogóle, ale światełko wokół wtyczki zasilającej paliło się. Rozebrałem laptopa na czynniki pierwsze, przeczyściłem a następnie podpiąłem samą płytę główną do zasilania i hura, płyta odpaliła, ale...

-płyta odpala sie samoistnie po włożeniu wtyczki z zasilacza w gniazdo, a po 9 sekundach wyłącza sie

-po podpięciu monitora i klawiatury zauważyłem ze komputer włącza sie normalnie, pokazuje sie logo "hp" i nawet mogę wejść do biosu, ale nadal na wszystko mam 9 sekund

- wczoraj odkryłem ze bez zasilacza, na samej baterii laptop sie nie wyłącza , ale co ciekawe dioda przy wejściu na zasilacz pali sie mimo ze laptop nie jest podpięty do sieci elektrycznej.

- sprawdzałem kabel który dostarcza płycie zasilanie, wymontowałem do testów pewniak z mojego działającego laptopa (tez seria dv2000) ale i na tym kabelku płyta główna sie wyłącza.

-sprawdziłem również kości pamięci,

-procesor sie nie przegrzewa

Moglby ktos mi powiedzieć co może być problemem (poza wylana kawa)?

0 2
  • #2 12 Mar 2009 19:29
    diquan
    Poziom 20  

A nie ma zwarcia na przycisku on/off?

0
  • #3 12 Mar 2009 20:47
    piczak
    Poziom 2  

nie ma przycisku on/off, napisalem ze podpialem sama plyte, a scislej plyte z procesorem i pamiecia.

dodam jeszcze ze wczoraj zauwazylem ze cos strzela jak podepne zasilanie i baterie jednoczesnie, najpierw sie tak jakby laduje a nastepnie pyk (chyba w okolicy procesora), dioda przy wtyczce zasilajacej w momncie "pyk" slabnie, a caly cykl trwa ok 3-4 sek, jednak po pewnym czasie wydluza sie. aha, nie zawsze tak jest, raz jak podepne zasilanie nic sie nie dzieje innym razem cos takiego.

0