Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 152v - problem z zasilaniem.

11 Mar 2009 21:33 2687 2
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam monitor LCD Samsung SyncMaster 152v, który działał dobrze jeszcze przed paroma godzinami... W pewnej chwili gdy pracowałem na komputerze usłyszałem tylko huk i czerń na monitorze - wszystkie inne sprzęty działały prawidłowo, ze światłem też nic się nie działo.
    Od tej chwili monitor przestał reagować na próby włączenia - po naciśnięciu przycisku nie świeci się dioda, nie dzieje się nic.
    Pierwsza myśl - bezpieczniki, otworzyłem monitor, zlokalizowałem dwa T 2.0 A i faktycznie okazały się walnięte - wymieniłem na nowe, włączam monitor do sieci (z odpiętymi świetlówkami, bo pomyślałem że to może jedna z nich "strzeliła" i zrobiło się zwarcie) i znowu BUM! Bezpieczniki poszły...
    Przemierzyłem większość półprzewodników i rezystorów na płytce i jedyne co wydaje mi się walnięte to jedna zenerka 4744 AP (po wylutowaniu w obie strony ma zwarcie więc myślę, że jest przebita) na płytce zasilacza oznaczona D320 ewentualnie D326 (ciężko to odczytać). Model płyty zasilacza to: FSP041-3PI01 rev. 2. Czy myślicie, że wystarczy wymienić znowu bezpieczniki i tą diodę, czy sprawdzić dokładniej coś jeszcze?
    Ewentualnie wie ktoś może ile kosztuje sprawna płyta zasilacza FSP041-3PI01 rev. 2 i u kogo można to dostać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Thx, też znalazłem to wcześniej, ale po zobaczeniu ceny zwątpiłem... Właściwie temat można już zamknąć - kupiłem na giełdzie używanego NEC'a 1770NX za 250 zł, a tamten monitor zostawię w szafie - może kiedyś się jeszcze nim pobawię.