Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawka z mikrofonem HeadSet Bowman

Kochan 11 Mar 2009 22:56 5699 11
  • #1 11 Mar 2009 22:56
    Kochan
    Poziom 12  

Witam posiadam słuchawkę wraz z mikrofonem (HeadSet Bowman) ma wtyczce 5 pinowej chciałem się dowiedzieć który kabel za co odpowiada i jak je podłączyć do tej wtyczki mam 3 kolory:
    - biały
    - żółty
    - czerwony
    i bez izolacji rozumiem że to masa.

Chciałem się dowiedzieć który przewód jest od mikrofonu a który od głośnika wtedy będzie mi łatwiej to wszystko polutować z góry dziękuje za informacje.

• #2 11 Mar 2009 23:06
    rema
    Poziom 27  

Witam. Miernika pewno nie masz... Ale weź baterię 1.5V dołącz, przylutuj przewody do bateri i podpinaj: masa i każdy pin, kabelek z zestawu słuchawkowego. Trzeszczenie słuchawki wskaże odpowiedni pin- kabelek.
    Pozostałe będą od mikrofonu pewnie.

• #3 11 Mar 2009 23:22
    Kochan
    Poziom 12  

według oznaczeń na standardzie ICOM wychodzi mi tak

YELLOW. (mic)
    RED. (ptt)
    WHITE. (down)

czy to możliwe?

PS. Gdzie mogę dostać sam wtyk ICOM S2?

• #4 12 Mar 2009 12:34
    Kochan
    Poziom 12  

OK znalazłem czerwony to głośnik a biały to jego masa wychodzi na to. Teraz mam jeszcze pytanie jak mam to lutować
    według tego obrazka? http://homepage.ntlworld.com/rg4wpw/5pinplug.jpg

PIN1 MIC
    PIN2 PTT
    PIN3 N/C
    PIN4 CHASSIS/GROUND
    PIN5 MIC SCREEN

więc Wiec Pin 4 to biały przewód 5 bez izolacji a PTT to czerwony tak?

• #5 12 Mar 2009 22:59
    rema
    Poziom 27  

Jaki model radia, może to ułatwi rozpiskę wtyczki.

• #6 12 Mar 2009 23:12
    Kochan
    Poziom 12  

Radio to Elro WT02

w radiu mam coś takiego

tzn. duży Jack głośnik a mały mikrofon natomiast w headsecie jest odwrotnie.

A cały czas próbuje się uporać z lutowaniem kabli do tego wtyku

Proszę zapoznać się z tym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic983990.html
    potem według tego opisu wstawić pliki graficzne.
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/

• #7 12 Mar 2009 23:33
    rema
    Poziom 27  

Czy ja dobrze myślę? Ten zestaw słuchawkowy wraz z mikrofonem chcesz podłączyć do innego radia? Jakiego? Bo nic już nie rozumiem...

• #8 12 Mar 2009 23:50
    Kochan
    Poziom 12  

taki zestaw
    chce podłączyć do takiego radia ELRO WT02
    Te headsety są przeznaczone dla różnych radyjek.
    Tylko w tym problem że patrząc na headset to ma on wtyk typu Kenwood 2 Jacky w odległości 12,5mm
    Natomiast w radiu jak widzę jest wtyk ICOM S2.
    Tylko jak na razie stoję w miejscu ponieważ nie wiem jaki kabelek od czego jest i jak go przylutować do wtyku

Proszę zapoznać się z tym tematem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic983990.html
    potem według tego opisu wstawić pliki graficzne.
    Nie kasować wpisu! /c2h5oh/

• #9 13 Mar 2009 00:11
    rema
    Poziom 27  

To podłącz wg standardu icom.

• #10 13 Mar 2009 00:16
    Kochan
    Poziom 12  

tak właśnie chcę zrobić tyko potrzebuję wtyczki S2, ale pierw muszę się uporać z lutowaniem kabli od słuchawki z mikrofonem do PTT tam jest tych 5 pinów i za cholerke nie wiem jak je polutować. Jutro chyba zaniosę to do elektryka i niech się oni martwią.

• #11 24 Paź 2009 13:13
    kmieto
    Poziom 1  

Witam mam podobny problem co autor tego posta zwracam się z pytanie czy poraziłeś sobie z nim? Jeśli tak to czy mógłbyś zapodać instrukcję ? :)

• #12 20 Maj 2010 11:50
    TomoTonyHalik
    Poziom 1  

Podłącze sie pod temat, gdyż mam podobny problem: chce podłączyć headset pod inną wtyczke, jednak dla odmiany jest to jack.
    I teraz tak jak było wcześniej wspomniane: są 3 kable w izolacji - biały, żółty i czerwony. Jest też przewód nieizolowany.
    Gdy bawiłem sie konfiguracją na chybił trafił, i udało sie osiągnąć efekt taki, że albo działał głośnik z dużą mocą (był głośny), ale nie działał push to talk, bądź też działał zarówno PTT jak i głośnik, który jednak grał wyraźnie ciszej.
    Najgorszy problem dla mnie to to, że nie wiem które kable należy ze sobą połączyć i podłączyć pod jedno miejsce (kable są w sumie 4, wyjść na jacku zaś jest sztuk 3). Przy próbach podłączania w zasadzie nie brałem pod uwage kabla nieizolowanego (nie wiedziałem, z którym miałbym kablem miałbym go połączyć)

Próbuję i próbuję, czytam schematy i nie mogę z tym dojść do ładu. Sprawa wygląda tak:
    Gdy podłącze biały kabel pod masę, działa poprawnie PTT. Gdy podłącze czerwony i żółty kabel pod kanały, sprzęt działa, ale bardzo cicho słychać głośnik. (ale tylko w takiej konfiguracji działa PTT) Gdy podłącze kabel żółty lub czerwony pod masę, drugi zaś pod kanał, albo radio cały czas nadaje, albo głośnik gra odpowiednio głośno, jednak niemożliwe jest wtedy działanie PTT (mimo, iż biały kabel podłączony jest pod masę). Kabel nieizolowany wydaje się nie mieć wpływu na nic - łączyłem go z pojedynczymi kablami w najróżniejszych konfiguracjach, jednak bez żadnego widocznego efektu.
    Ktoś wie jak to podłączyć, tak, aby działał PTT i jednocześnie głośnik grał odpowiednio głośno?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME