Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DENON DCD 1420 (laser) taka uroda czy problem?

AmAdeuz 18 Apr 2004 21:00 4883 4
    AmAdeuz
    Level 11  
    Witam

Objawy takie... rzaadko bo rzaadko, ale w pewnych momentach
    w dokladnie tych samych utworach/sekundach zaczyna sie wariowanie:
    zaczyna dziwnie cykac, przeskakuje o kilka/kilkanascie sekund...
    znow cyka, zwalnia/przyspiesza (obrot plyty)... pozniej zrobi ze dwa obroty do tylu znow proboje do przodu i po kilku sekundach przestaje krecic w ogole... slychac tylko na koncu (czasem) ciche cykanie. Czasem sproboje przeskoczyc na kolejny utwor (w tym wypadku ostatni) tez go nie czyta i wtedy w ogole konczy cala zabawe. Problem dotyczy jakis 2-3 oryginalow, cdry wszystkie czyta. Jedna plyta jest faktycznie z lekkimi rysami, druga w ogole ich nie ma... dla testu wykopalem jakas stara porysowana (naprawde mocno) plyte i ja przeczytal bez zajakniecia. Czyscilem cale "szklo" lasera, nasmarowalem prowadzenie lasera, problem jak byl tak sobie nadal jest...

Laser - KSS150A
    CD - Denon DCD 1420

Jakies sugestie Panowie?
    denooky
    Level 20  
    Chciałem się podpiąć pod ten wątek. Mój Denon DCD-1420 ma podobne objawy. Bez problemu czyta wszystkie CDR, nagrywane dowolną prędkością. Problemy pojawiają się z odczytem tłoczonych płyt, nawet nieporysowanych. Są trudności z "przewijaniem", bo przeskakuje do przodu lub do tyłu o kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, czasem całkiem przerwie odtwarzanie. Zdarza się, że nie odczytuje płyty w ogóle, czasem odczyta TOC, ale nie odpali już danego kawałka. Dziwi mnie również jego zachowanie podczas kontrolowanego wstrząsu - przerywa odtwarzanie, laser zaczyna szaleć (głośno pracuje, mam wrażenie, że miota soczewką ;-) ), a na koniec całkowicie się poddaje, nie wraca do odczytu ścieżki po ustąpieniu wstrząsów. Laser nowy, kupiony w poltronic. Mechanika przesmarowana. Ma ktoś jakiś pomysł?
    User removed account
    User removed account  
    denooky
    Level 20  
    dj-MatyAS wrote:
    Czy mechanika lasera jest tylko z karetką, czy jest tam też i płytka z układami scalonymi?

Nie bardzo rozumiem pytanie, ale jest to typowa konstrukcja. Wszelkie kostki są na płycie głównej.
    Quote:

Jeśli nie, pozostaje jeszcze możliwość regulacji pe-erkami (o ile są) na płycie głównej. Jednak bez znajomości co się robi i po co- nie ryzykuj.

Pe-erki są, znajomość też, tylko serwisówki nie widać, a test-pointy nie są podpisane. Musiałbym po scalakach szukać co jak i gdzie..

---------------------------------------------------------------------

Dziękuję za trop. Rzuciłem okiem na "oko" (eye-pattern), doregulowałem tracking offset i chodzi jak brzytwa. Błędnie zakładałem, że nikt sie do tych potencjometrów nie dobierał. Pozdrawiam.
    User removed account
    User removed account