Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polonez 1.6GLI odcina zapłon przy 4tys.obr

bryllu 12 Mar 2009 12:33 1590 4
  • #1 12 Mar 2009 12:33
    bryllu
    Poziom 10  

witam w moim poldku 1.6abimex coś zaszwankowało ostatnio... przy przyspieszaniu czy na lpg czy benz dzieje sie to samo mianowicie odcina zapłon.. silnik robi buuu i wskazówka obrotomierza opada do zera.. co poczynić?

druga sprawa to przy zimnym silniku na benzynie chodzi jak jakiś jelcz, jak by nie dopalał cylinder... po rozgraniu problemu nie ma. do tego utrudnione odpalanie ze względu na niedopalanie

0 4
  • #2 12 Mar 2009 12:44
    707067
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 12 Mar 2009 13:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 13 Mar 2009 00:37
    bryllu
    Poziom 10  

moduł tyczy sie też pracy silnika jak zdezelowane V8? Wrr Wrr Wrr :) i trzęsienia całym autem? - tylko benzyna, tylko zimny silnik, te objawy były odkąd kupiłęm auto tz od 4 mies. odcinanie obr dopiero od tygodnia mam. atu 97r. 90tys km oryginalne

0
  • #5 13 Mar 2009 10:35
    yuzoo
    Poziom 9  

Witam. Mam podobny problem a mianowice kilka dni temu jadąc do pracy zapaliła sie kontrolka Check Engine i auto osłało ale zaraz zgasła i wszystko ok było. Jak wracałem do domu znów sie zapaliła i auto stanęło. Poruszałem wszystkimi widocznymi wtyczkami pod maską oraz bezpiecznikami i za którymś razem odpali. Problem wrócił dziś rano. Nie chciał odpalić mimo wielu prób. poruszałem znowy wszystkim pod maską i ruszył. W drodze nagle obrotomierz spadł na zero i silnik zrobił buuuuu, redukcja biegu na 3 i jakoś sie obrotomierz wybudził a silnik odzyskałmoc. jak sprawdzałem błedy to tylko 12 wiec chyba jest ok. Czy problemem jest moduł zapłonowy? Juz kilka lat temu go wymieniałem. Poldek 1,6 Gli 1995r.
    pozdrawiam

0