Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AKAI CT2599E Szum przez słuchawki

12 Mar 2009 14:22 1169 5
  • Poziom 9  
    Witam

Mam następujący problem, przez wyjście słuchawkowe jest jedynie szum, po zgłośnieniu na maxa jest lekko słyszalny dźwięk, gniazdo słuchawkowe jest dobre, wzmacniacz od słuchawek TDA2822M dostaje zasilanie 11,8V, wymieniać go ciemno ? Pozatym wydaje mi się, że ogólnie tv gra zbyt cicho.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Jezeli szumi to końcówka m.cz jest sprawna i wymiana jej wydaje się zbędna.Może ten TV ma w menu osobną regulację fonii na słuchawki? A jak jest z fonią na głośniki? chyba OK ,bo jest na na innym scalaku.
  • Poziom 9  
    Tak ma osobną regulację, właśnie na maxymalnej głośności ledwo słyszalny dźwięk przebija sie przez szum. Głośniki mają swój scalak.
  • Poziom 22  
    Musisz sprawdzić jak doprowadzany jest sygnał m.cz do wzmacniacza słuchawkowego i głośnikowego. Zobacz czy jest to rónolegle,czy odpowiada za każdy z tych sygnałów któraś końcówka procesora?
    Zwiększając i zmniejszajac głos, na nodze procesora powinno /chodzić/ napięcie od 0 o 2.5 V,może podobnie jest ze sterowaniem na wzmacniacz słuchawkowy?
  • Poziom 9  
    Zgodnie ze schematem https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic40343.html sygnał m.cz. jest podawany z nóżek 19 i 20 procesora audio. Niezależnie od ustawionej siły głosu w "trybie słuchawkowym" na każdej nóżce po 7,9V. Tymczasem zauważyłem, że na n.16 scalaka przed nim AD2311E w trybie mute powinno być 0V a jest ciągle 3,3V.