Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ogólnie wybór zamiennika lasera do dvd

robokop 12 Mar 2009 16:32 3461 9
 • #1
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Witajcie, jako że w sieci nie znalazłem nic ciekawego postanowiłem napisać ten wątek, aby się troszkę po dopytywać. Otóż, mam odtwarzacz dvd znanej marki "Elta" z objawami nie czytania płyt . Z obudowy mechanizmu wyczytałem typ lasera - HD60. Wszedłem na stronę jednego z dystrybutorów internetowych i zauważyłem taką rzecz - lasery te występują w dwu wersjach - 6 i 8 pinów. Gdzie tu różnica (oprócz ceny oczywiście) ? Czy oba typy są zamienne, a jeśli tak to czym skutkuje zamiana jednego na drugi ?
 • Helpful post
  #3
  h jaworski
  Home appliances specialist
  Też nie bardzo wiem w czym różnica między 6 pin a 8 pin może chodzi o inny układ scalony z boku płytki w 6 pin jest 6 nużkowy no a w 8 pin to nie widzę ale czy są zamienne to nie wiem .
 • #4
  Sting
  Video recorders specialist
  Chodzi o mechanizm M6 lub M8 jak chcesz sam laser to chulaj dusza.
 • #5
  robokop
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Sting wrote:
  Chodzi o mechanizm M6 lub M8 jak chcesz sam laser to chulaj dusza.


  A właśnie że nie - w tej chwili mam obydwie wersje na stole - różnica jest właśnie w małym scalaczku z boku głowicy, jeden ma 8, a drugi 6 pinów, jak mi się wydaje to jest driver samego lasera. Jeszcze jedna ciekawostka - właśnie wlepiłem HD60 (8pin) zamiast HD65 do Manty DVD031 - działa bez zarzutu. Wie ktoś gdzie w internecie można (po polsku) poczytać odnośnie parametrów różnego rodzaju mechanizmów laserowych ?
 • #6
  Sting
  Video recorders specialist
  No to gratulacje, chylę czoła. O parametrach sfhd 60 65 czy pvr502 są znikome szanse, że poczytamy. To wiedza tajemna a fajnie by było popracować i pomyśleć.
 • #7
  MORTEM
  DVD technology specialist
  Chodzi o lasery SF-HD, czy samo HD?
 • #9
  MORTEM
  DVD technology specialist
  Ja bez problemu zamieniam je i wszystko gra. Raz tylko sie spotkałem w modelu Philipsa DVP3040, że oryginalne lasery SF-HD65 chodziły gorzej od SF-HD62 i 60, dlatego w tych przypadkach przy naprawie stosowałem zawsze 62 lub 60 i nie wracały się z reklamacją. 65 wracały zawsze wcześniej lub później ale problem potem został rozwiązany. Zły był softwar'e, którego już firma nie poprawiła.
 • #10
  Sting
  Video recorders specialist
  Wczoraj wsadziłem SFHD60 zamiast SFHD65 i poszedł jak burza w jakimś KORR czy jakoś tak.