Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vista + 98 + Switch..... problem

12 Mar 2009 16:51 992 3
  • Poziom 2  
    Witam,

mam problem z konfiguracją sieci. Wygląda to następująco: mam jedno gniazdo sieciowe w pomieszczeniu, ale muszę mieć podpięte dwa kompy. Mam switcha TP Link model TL-SF1005S. I tu zaczynają się schody. Jak podłączam bezpośrednio do gniazdka kompa z win98 net działa, jak podpinam bezpośrednio do kompa z vistą to ikona połączenia sieciowego dziwnie się zachowuje. Pojawia się "odłączony kabel sieciowy" po 2 sekundach znika i tak non stop. Dodatkowo vista po podłączeniu przez switch widzi sieć jako niezidentyfikowaną.

Jak podepnę tylko kompy do switcha to widzą się w otoczeniu sieciowym, mogę przesyłać pliki itp. czyli sieciówki są w porządku.

Oba kompy ustawione są na automatyczne pobieranie IP i reszty danych.
    IP które zostaje przydzielone automatycznie w win98 podłączonym bezpośrednio to 10.0.0.43.

Gniazdo, które mam w pomieszczeniu jest podłączone do Routera, a potem chyba do serwera i dopiero do netu, ale to w sumie nie ma chyba większego znaczenia.

Proszę o jakieś sugestie jak to poustawiać żeby działało.
    Czy ma znaczenie czy używam kabli krosowanych czy prostych?
    Czy należy w ustawieniach TCP/IP podać adres bramy domyślnej?

dodam jeszcze, że dwa dni temu podłączałem bezpośrednio kompa z vistą i net od razu zadziałał bez zmiany jakichkolwiek ustawień.
  • Poziom 18  
    Co do kabli to jest zależne bo zależy jaki masz switch jesli obsługuje obydwa kable to obojętne kable a jesli jeden rodzaj to już nie obojętne. w switchu musisz podać ustawiania do netu i włączyć serwer DHCP i powinno działać
  • Poziom 2  
    przełączenie karty na 10Mbps full duplex pomogło w kwestii widzenia sieci przez vistę, ale po podłączeniu komputerów przez switch nie ma połączenia z internetem. Dioda gniazda do którego wpinam kabel sygnałowy miga równomiernie (tak samo jak migał stan połączenia sieciowego w viście). Podłączałem switcha pod gniazdo w innym pomieszczeniu i tam od razu łapie sygnał (dioda się zapala i świeci ciagle).

co do ograniczenia ilości kompów podłączanych to nie mam takiego ograniczenia, dodatkowo powiem, że nawet jak próbuję podłączyć tylko jeden komp przez switcha to również nie działa.

Wygląda to tak jakby sygnał, który dociera do mnie do pokoju był "okrojony" do 10Mbps a switch jakby "nie chciał" się przełączyć w tryb 10Mbps.

dodam jeszcze, że kabel jest raczej w porządku. Wnioskuję to z tego, że jak w gniazdku podpięte mam 2 pary przewodów (pomarańczową i zieloną) to jest sygnał (10Mbps), po odłączeniu którejkolwiek żyły sygnału brak. Gdyby któraś z żył była przerwana gdzieś po drodze odłączanie jej nie powodowałoby zmian.

A przewody którymi łączę switcha z kompami i gniazdo na ścianie ze switchem to nówki z folii wyjęte parę dni temu.
  • Poziom 2  
    temat można zamknąć.

Prześledziłem przewód od mojego pokoju do szafy z hubami, zresetowałem połączenia (wypiąłem i wpiąłem wtyki) i działa....
    Przyczyną był brak styku albo sam już nie wiem co :)