Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

12F629 Programowanie !!!

jacxek 12 Mar 2009 17:59 8529 6
  • #1 12 Mar 2009 17:59
    jacxek
    Poziom 11  

Witam szanownych kolegów mam problem z zaprogramowanie PIC-a 12F629 chciał bym aby ktoś wyjaśnił mi cały proces zaprogramowania takiego PIC-a ... przyznaje zaczynają mi się już pomysły kończyć...
    Sytuacja wygląda następująco :
    do zaprogramowania tego PIC-a próbowałem wykorzystać programatory :
    PIC and EEPROM Programmer
    12F629 Programowanie !!![/img]

następny był :
    RCD Programmer
    12F629 Programowanie !!!

kolejny :
    AllPIC programator
    12F629 Programowanie !!!

Każdy z tych programatorów został "niby" sprawdzony (program twierdził że go wykrył i jest sprawny, ja również kilka razy sprawdzałem poprawność wykonania i połączeń) Programy jakie używałem to IC-PROG 1.05 (plus sterownik dla XP) jak i WinPiC żadnym z tych programów nie udało mi się zaprogramować układu.

Podczas programowania używając IC-PROG "niby" programowanie przebiega dobrze lecz podczas weryfikacji wyrzuca błąd na adresie 000h czyli chyba na pierwszy w programie została włączona funkcja wykorzystująca sterowniki NT/2000 oraz w ustawieniach sprzętu Windows API oraz opóźnienie równe 5
    Gdy wykorzystywałem WinPic-a problem był podobny program wyrzucał że programowanie się nie powiodło.

12f629 chcę wykorzystać do :
    Do budowy termometru :Link
    i ściemniacza "IR light dimmer" Link

Proszę o pomoc jeśli ktoś wie dlaczego zaistniały takie dziwne komplikacje i o pomoc tych którzy wykonali podobne projekty.

Z góry dzieki...

Pozdrawiam Jacxek

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2009 08:20
    adamwesola
    Poziom 24  

Programatory są w porządku , wiec :
    1. zbyt niskie Vpp (ok13V) lub jego brak, może to wynikać z malej wydajności prądowej portu com
    2. uszkodzony procesor
    Zakładam że połączenia vcc, vpp, gnd, data i clock są poprawne.

0
  • #3 13 Mar 2009 10:09
    jacxek
    Poziom 11  

Witam ten ostatni programator jest zasilany z zewnętrznego źródła więc z nie powinno być problemów z zasilaniem . Połączenie z procesorem jest poprawne ,a procesory mam 4 i zostały kupowane w różnych sklepach (być może taki pech ... i uszkodzone) .

Może ktoś coś powiedzieć na temat tych programatorów ? Ktoś może wykorzystał któryś z nich do zaprogramowania takiego PIC-a

0
  • Pomocny post
    #4 13 Mar 2009 14:18
    piti___
    Poziom 23  

Spróbuj programu winpic. Programuje nim 16F628 bezproblemowo. Domyślnie układy są dostarczane z ustawieniem pozwalającym programować niskim napięciem. Podanie odpowiedniego stanu na PGM wprowadza procesor w stan programowania. Programator złożony wg schematu z winpic i bardzo podobny do RCD Programmer.

0
  • #5 14 Mar 2009 11:14
    jacxek
    Poziom 11  

Hej juz próbowałem WinPic-a nic z tego ...

Może ktoś ma jakiś sprawdzony programator którym udało mu się zaprogramować 12F629 ... I nie chodzi mi tu o programatory jakie mogę kupić dość drogo (nie musicie pisać wiem że istnieją)
    Pozdrawiam ...

Nikt nic nie potrafi powiedzieć na ten temat ????

0
  • #6 17 Mar 2009 17:50
    Gonza
    Poziom 27  

Zbudowałem termometr, który Ty też masz zamiar złożyć. Do zaprogramowania PICa użyłem softu IC-Prog w wersji 1.05, schemat programatora umieszczam poniżej (znalazłem go na elektrodzie).
    Tyle co mogę poradzić, to spróbować ustawić w IC-Prog inne opóźnienie (spróbować także 0). Nie wiem też czy ma tu jakieś znaczenie sterownik Port I/O Driver (do ściągnięcia http://www.driverlinx.com/DownLoad/DlPortIO.htm).
    Mój termometr na stronie: http://www.gonza.tsi.net.pl/.

12F629 Programowanie !!!

0