Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaka karta SD do Blaupunkt Brisbane SD48 ?

12 Mar 2009 20:24 3053 5
  • Poziom 10  
    Witam,

Potrzebuję kupić kartę pamięci do Blaupunkt Brisbane SD48, ale czytałem opinie, że to wybredne radyjko jeśli chodzi o karty.

Serwis Blaupunkt mi napisał:
    " najpewniejsze są karty SD o pojemności max. 2GB. Karty o większej pojemności i SDHC mogą nie być widziane przez radio lub będą działać nieprawidłowo. "

Czyli reguły nie ma..
    Niby mogę kupić jakiegoś taniego Kingstona 2GB za 10zł i pewnie będzie dobrze działał w radiu, ale mnie odstrasza podawany maksymalny zapis 1,5MB/s - przecież taka karta się będzie zapełniać przez ponad 20 minut:/

Może ktoś poda jakieś sprawdzone modele kart które dobrze działają?
    Instrukcja zaleca karty SanDisk - zastanawiam się czy będzie działać np. wersja ultra II 15MB/s, bo SDHC to chyba nie jest.

--
    pozdrawiam,
    Kranu
  • Poziom 20  
    SDHC nie działają :( wiem bo kupiłem jedną na próbę.
  • Poziom 10  
    Dlatego kupiłem zwykłą, tanią 2GB i działa.

--
    pozdrawiam,
    Kranu
  • Poziom 2  
    pan_kotek napisał:
    SDHC nie działają :( wiem bo kupiłem jedną na próbę.

mam brisbane sd48 w jednym aucie i tam karta 4gb sdhc kingston'a zagadała, a w drugim samochodzie jest bliźniaczy model victoria sd48 i ta sama karta już nie działała tam
  • Poziom 2  
    Odświeżam wątek, bo:
    Na stronie Blaupunkta znalazłeminfo, że "pierwsze" modele brisbane i vitoria mają problemy z sdhc. Spowodowane to jest wadliwym oprogramowaniem w radyjku. Wymagana jest wymiana firmware.

Wysłałem maile do serwisu zobaczymy co powiedzą. Prawdopodobnie nie da się samemu zmienić softu. A wysyłać do serwisu to mi się nie widzi.

Aha. Jeżeli używacie zwykłych SD do 2GB to proponuję formatować w FAT16. Prędkość pracy z taką kartą jest chyba o rząd wielkości większa w stosunku do FAT32.

p.s. warto, żeby w tym wątku były najnowsze info gdyż google pokazuje go wysoko na pierwszej stronie.
  • Poziom 20  
    Odświeżam, w radyjku jest procesor SCF5250 CAG120 , z rdzeniem ColdFire V2, w opisie jest napisane że obsługuje tylko karty MMC / SD , więc z SDHC chyba nic nie będzie. Procesor ten nie posiada wewnętrznego przetwornika C/A, ale ma wyprowadzony cyfrowe sygnały audio, można pokombinować z jakością dziwęku. Wśród scalaków nie dopatrzyłem się przetwornika C/A, ale może być na drugiej stronie płyty głównej.