Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik sterowany IRdA.

12 Mar 2009 21:06 1122 1
  • Poziom 2  
    Witam,
    Na forum jest to mój pierwszy post, lecz miałem przyjemność zetknąć się z nim już wielokrotnie. Nie wiem dokładnie czy dobry temat na mój problem wybrałem, ale mam nadzieje, że tak. Do sedna...
    Mam pomyśl. Chcę stworzyć prosty samochodzik (elektryczny) sterowany IRdA-ą. Niektórzy z was, pomyślą czemu IRdA- dlatego ze mam tak nadajnik (z helikopterka). Silniki są zaś od czegoś innego. I tu jest pies pogrzebany. Jak zrobić, aby zwykły mały silnik sterować za pomocą tego nadajnika?? Chodzi mi aby jeden silnik był od napędu (czyli musi być możliwość regulacji napięcia), a drugi od sterowania (obroty silnika w lewo i w prawo). Nadajnik oczywiście ma przełączniki do tego konieczne. Jakie moduły potrzebuje?? Jak to zrobić? Dla mnie ważne jest każde wasze zdanie na ten temat. Więc proszę o podsyłanie możliwych rozwiązań:)
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam !

Cieszę się że jesteś po raz pierwszy na forum DIY.

Wiadomo że sterowaniem silników i selenoidów (elektromagnesów) sterują wzmacniacze mocy, którymi steruje odbiornik radiowy.

Potrzebujesz więc najpierw odbiornik radiowy dostrojony do nadajnika.
    Co z czym i co do czego pasuje (nadajnik-odbiornik itd.) zapytaj najpierw na Forum " Modelarze ", na pewno takie istnieje.

Pozdrawia Bogdan.