Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki darmowy antywirus na starszy komputer z windowsem 98?

12 Mar 2009 23:09 7976 12
  • Poziom 17  
    Witam.
    Avast nie chce chodzić, tzn zainstalował sie, godzine sie uruchamiał, i
    ochrona dostępowa nie dała się włączyć, więc go usunąłem.

Avira AntiVir nie chciał sie zainstalować, bo wyskoczył jakiś runtime error.

Komp ma Windowsa 98 SE, proc. celeron 466MHz, RAM 96 MB.
  • Spec od komputerów
    Moze poszukaj starszej wersji, ktoregos z programow. Z tego co widze to wiekszosc wymaga min. W2k.
  • Poziom 26  
    Mks jakiś jest nie pamiętam dokładnie, ale w szkole na informatyce miałem win98 i tam były wszędzie mks a kolega ma jakąś starą wersję pandy i ma również 98.
  • Poziom 17  
    Tomek331 napisał:
    Mks jakiś jest nie pamiętam dokładnie, ale w szkole na informatyce miałem win98 i tam były wszędzie mks a kolega ma jakąś starą wersję pandy i ma również 98.

Czytaj ze zrozumieniem,
    MKS jest płatny.
  • Poziom 43  
    http://www.clamwin.com/ - tyle, że brak ochrony w czasie rzeczywistym.
  • Poziom 10  
    Przy takich parametrach, szczególnie przy takiej ilości RAMu nie widzę jakoś żadnego antywirusa na Twoim kompie, jakikolwiek antywirus wymaga min 64 MB do poprawnego działania, pozostaje Ci 32MB tak więc lipton po całości...
  • Poziom 11  
    robertcb napisał:
    Witam.
    Avast nie chce chodzić, tzn zainstalował sie, godzine sie uruchamiał, i
    ochrona dostępowa nie dała się włączyć, więc go usunąłem.
    Komp ma Windowsa 98 SE, proc. celeron 466MHz, RAM 96 MB.

U mnie na dwóch kompach avast działa bez zarzutu. Jeden Win98SE, drugi Win98 i (uwaga) 32MB RAM :)
    Może coś z systemem masz nie tak, albo po instalacji avasta włączyłeś skanowanie dysków, które długo trwa?
  • Poziom 25  
    Zainstaluj AVG free, działa na 100% na win 98 bo sam sprawdziłem.
  • Poziom 31  
    Co do avasta:
    Cytat:
    Dla systemu Windows® 95/98/Me:
    486 Processor, 32MB RAM oraz 50MB wolnego miejsca na twardym dysku.
  • Poziom 12  
    witam
    odświeżam temat.Sprzęt mam podobny,tyle że 512mb ram,lecz system windows xp sp3 optymalizowany(mx7),(choć mam tez i win98)

Od razu ostrzegam przed zainstalowaniem avg 8.5,system przestał normalnie funkcjonować.zućycie procesora 95 %,jedyny sposób na wyłączenie było alt+ctrl+delete
    Co do avg 7.5,owszem chodzi świetnie,ale ten program ma 4 lata,więc baza wirusów dawno nieaktualna.

Jaki polecacie antywirus z akualna bazą wirusów.interesuje ,mnie tylko skaner i ochrona rezydentna uruchamnianych programów
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ftalo piszesz takie bzdury, że wbrew etyce muszę stanąć w obronie własnej firmy!

AVG 7.5 zakończyliśmy 30.04.2009 więc z hasłem baza sprzed 4 lat siejesz herezję. Sama wersja 7.5 nawet sobie nie liczy 4 lat bo niespełna półtora roku temu zastąpiła AVG 7.0.

AVG 8.5 bryka na XP bez zarzutu u mnóstwa klientów ale tylko Tobie sprawia problem na XP. Wiesz dlaczego?
    Dlatego:
    ftalo napisał:
    system windows xp sp3 optymalizowany(mx7)

Kup legalny system i zainstaluj legalne oprogramowanie to będziemy rozmawiać o wydajności i pozwolę wtedy konstruktywnie oczerniać przeróżne firmy jak na razie masz do tego żenujące wręcz podstawy.
  • Poziom 12  
    No przepraszam ale nie rozumiem co to znaczy że wersja avg 7.5 sprzed 1,5 roku została zakończona w kwietniu tego roku.

Dlaczego zatem na przykład na "dobrych programach" nie ma do pobrania tej lekkiej wersji i informacji że ma aktualną bazę wirusów.
    Nigdzie takiej informacj nie ma

Tu nie chodzi o windows legalny lub nie ,lecz o DZIAŁAJĄCY windows.A mnie tylko taki interesuje oraz działający antywirus.Komputera nie wymieniam bo działa bez zarzutu.