Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo 2,5 brak ładowania

13 Mar 2009 00:18 3385 7
  • Poziom 2  
    Witam i prosze o pomoc. Mam problem ze swoim Mondeo 2,5 99r. benz+gaz. Alternator nie ładuje. Wyjołem go z mechanikiem okazało sie ze był uszkodzony wirnik, po naprawie wirnika zamontowaliśmy alternator, który ładował na niskich obrotach natomiast po przegazowaniu na wyzsze obroty lampka o ładowaniu znowu zaczela sie palić. Rozebralismy jeszce raz i wszystko było na pierwszy rzut oka ok.Kupilem drugi alternator prawie nie uzywany firmy "HELLA" i nadal jest brak ładowania, czerwona lapka ciagle sie pali. Podczas pracy silnika odłączyłem kleme od akumulatora i silnik gaśnie, co amm zrobić ? jaka może być przyczyna?!
    Pozdrawiam i z Góry dziękuje za pomoc

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. Czy jest może ktoś z Łodzi na forum kto wie gdzie lub sam jest w stanie sprawdzić wyjęty alternator czy jest sprawny lub jaka jest usterka.
  • Poziom 30  
    trudno by kogoś położył alternator od mondeo z takiego rocznika.
    Wirnik nie był przetaczany?
    Kontrolka ładowania świeci?
  • Poziom 2  
    Uzwojenie było przewinięte a kontrolka od ładowania wciąż świeci

Dodano po 1 [minuty]:

a wirnik nie był przetaczany
  • Poziom 16  
    Sprawdz voltomierzem czy laduje , ok.13,8V powinno byc na wyjsciu.
    Jak laduje to moze byc przekaznik w ukladzie ktory nie przelacza, pomimo ladowania.
    jak nie laduje to wymontowac, i sprawdzic raz jeszcze mostek diodowy..ale pod obciazeniem, "na sucho" czasami falszuje..
    Sprawdz w warsztacie gdzie naprawiaja, ale wymontu sam, inaczej skasuja..
    powodzenia
    pozdrawiam amicar
  • spec od auto-elektro
    Jeżeli był uszkodzony wirnik to regulator do wymiany zakładając że na kostce alternatora są wszystkie zasilania. Alternator używany który założyłeś pomimo dobrego wyglądu na pewno jest uszkodzony. Natomiast nie napisałeś czy po przegazowaniu kiedy zapali się kontrolka jest brak ładowania czy jest za wysokie.P
  • Poziom 2  
    wracam wlasnie od elektryka i stwierdzil ze obydwa alternatory sa uszkodzone ale co dokladnie to sprawdzi na jutro.A ten używany który kupilem juz oddałem i dobrze ze gość oddal kase. A kontrolka juz paliła się cały czas bez względu na jakich obrotach był.

Bardzo dziękuje wszystkim za dotychczasową pomoc byc może będę jej jeszcze potrzebował po jutrzejszym dniu ale mam nadzieję ze nie będe potzebowal pomocy finansowej :)

Pozdrawiam

Dodano po 2 [minuty]:

Odp do viper555: kontrolka palilal sie caly czas bez wzgledu na jakich obrotach był a ładowania brak...;/
  • spec od auto-elektro
    Cytat:
    zamontowaliśmy alternator, który ładował na niskich obrotach natomiast po przegazowaniu na wyzsze obroty lampka o ładowaniu znowu zaczela sie palić
    .
    Dlatego pytałem.P
  • Poziom 2  
    elektryk wymienil regulator napiecia i ładowanie jest ale wystapilo jakies zwarcie w instalacji i kontrolka od akumulatora cały czas sie świeci.

Dziekuje wszystkim za pomoc

pozdrawiam