Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop Vavdynamic 1500W - uruchomienienie

pro-100 13 Mar 2009 10:10 2590 4
  • #1 13 Mar 2009 10:10
    pro-100
    Poziom 9  

Witajcie

Niedawno stałem się posiadaczem stroboskopu firmy Vavdynamic. Po tym fakcie przeczytałem kilka opinii (raczej negatywnych) na temat tego produktu, lecz nie przesądzajmy sprawy na samym początku.Na pierwszy rzut oka niema żadnych potencjometrów, lub opcji regulacji szybkości ze stroboskopu wystawały dwa kable : zasilanie z sieci, i gniazdko sterowania ,które lekko mnie zdziwiło. Gniazdo ala XLR tylko to ma 4 piny a wtyczka jest dokręcana małym pierścieniem (w elektronicznym dowiedziałem się że jest to patent z CB radia itp. ) raczej nie spotykane przy sprzęcie oswietleniowym. wtyczka ma 10cm 4 żyłowego kabla zakończonego kostką, wnioskuje więc iż jest to pewnie samoróba. Strobo po wpięciu do sieci nie reaguje, nawet przy zawarciu tych 4 kabli wtyczki w różnych konfiguracjach. przejrzałem cały układ i wszystkie elementy wydają się ok ,bezpieczniki całe...sądze że bez sterownika nie ruszy..ale moge sie mylić. Nie wiem także czy strobo ma sterowanie analog czy DMX.
    Na temat elektroniki mam delikatne pojęcie, tak więc niezwłocznie rozebrałem "błyskotkę". Wszystkie bebeszki zamieszczam na foto.

Chodzi mi głównie o :

1. sterowanie nim analogowo przez gniazdo d. jack ,tak jak standardowo się to odbywa w strobo. sterownik planuje kupić gotowy w sklepie. Czy istnieje możliwość przerobienia obecnej płytki pod tym (dołożyć gniazda sterujące wej/wyj) ,czy do tego potrzebny jest nowy ukł wyzwalający?
    2. jeśli ktoś spotkał się już z tym układem proszę o informacje jak wyeliminować ewentualne wady konstrukcyjne

*Przepraszam jeśli w posta wkradła się jakaś mega bzdura ale jak wspomniałem jestem świeży w temacie

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki :)
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 13 Mar 2009 11:02
    chrisi
    Poziom 16  

Ten bialy ic to jest optotriak do niego musisz doprowadzic impulsy sterowania generator do sterowani zrobisz na Timerze 555

0
  • #3 13 Mar 2009 21:22
    pro-100
    Poziom 9  

Przeceniłem jednak swoje elektorniczną wiedzę..na schematach poległem..
    Proszę więc o wyrozumiałość i łopatologicznie proste objaśnienia ;)

precyzując pytanie..czy jest jakiś kompletny kit który mogę w tym celu użyć ? tzn. regulacja częstotliwości i siłę błysku? dobrze by był żeby zestaw zawierał potencjometry itp..zależy mi na sprawdzonej w konstrukcji co polecacie ??

http://www.nikomp.com.pl/zestawyK/K-4410.htm
    http://www.cyfronika.com.pl/kityV/KIV5203.HTM
    czy któryś do tego celu się nadaje??

Prosił bym jeszcze o podpowiedz gdzie dokładnie musze wlutować 2 gniazda d.jack (wej sygnału i szeregowe) by
    połączyć storboskop ze steownikiem??? pod przyłącze zaznaczone na zdjęciu ?? pod które kolory wpiąć wejście na sygn. sterującego ,a pod które szeregowe

jeszcze raz dzieki za wskazówki-

0
  • #4 18 Mar 2009 19:59
    pol102
    VIP Zasłużony dla elektroda

Polecam koledze przeczytanie informacji z google.pl na temat optotriaka i układów Ne555 ;) Złożenie takiego sterownika to przysłowiowa bułka z masłem. Do złożenia potrzebna jest płytka uniwersalna i dokładne czytanie wskazówek z elektrody ;)

EDIT
    Herezję powstałą z niedopatrzenia i pośpiechu oraz powstały przez to offtopic usunąłem.

0
  • #5 19 Sie 2009 14:33
    zone
    Poziom 12  

Mam takie cudo i steruje je analogowo sterownikiem VavDynamic Strobo 2000 bywa czasem na alledrogo za 70-100zł nigdy z tym sprzętem nie miałem problemu:)

0