Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

szukam programu pocztowego z możliwością edytowania pola Od:

Neostradek 13 Mar 2009 13:22 1457 8
    Neostradek
    Level 14  
    Chodzi mi o bezpłatny program pocztowy, w którym można zmieniać pole Od: (From:) (tą część, która wyświetla się w polu Od zamiast adresu e-mail) dla każdego pisanego e-maila bezpośrednio w nim, a nie w konfiguracji konta i jeszcze żeby można było wysyłać kilka e-maili naraz, a najlepiej żeby była opcja Wyślij później, żeby można było sobie stworzyć kilka e-maili a potem żeby się wysyłały jeden po drugim i najlepiej żeby jeszcze pokazywał się na pasku statusu np. procent wysyłania pliku czy prędkość wysyłania, ilość wysłanych kB z całości ... Oczywiście program powinien też posiadać możliwość dodawania załączników.

Przetestowałem już kilkanaście bezpłatnych programów z różnych stron, m.in. DreamMail, eMailaya, Gołąbek, Koma-Mail, Pegasus Mail, Popcorn, Sylpheed, Outlook Express, Mozilla Thunderbird itp...

Jedynie Popcorn posiada funkcję edytowania pola Od:, co widać poniżej:

i wyświetla postęp wysyłania, przykładowo:

Niestety można wysyłać nim jednocześnie tylko jeden e-mail i aby zacząć pisać kolejny, trzeba poczekać aż się poprzedni wyśle. A chciałbym hurtowo wysyłać.

Nie wchodźcie na google i nie wyszukujcie mi programów pocztowych (bo sam umiem wpisać freeware email client), których w życiu nie używaliście i nie spełniają moich oczekiwań, tylko napiszcie jeśli korzystacie lub korzystaliście z takiego programu i posiada on to, czego oczekuję, czyli:

koniecznie:
    - edycję pola Od:
    - hurtowe wysyłanie
    ewentualnie:
    - pasek postępu procent, wielkość, prędkość...
    orzelpiotr
    Level 34  
    Z tego co się orientuje to pole od jest definiowane przez aktualnie wybrane konto pocztowe, chyba, że koledze chodzi o wysyłanie poczty z pod cudzego adresu - w tym przypadku raczej jest daremnie szukać programu - bo większość serwerów poczty kontroluje tą opcję.

Pozostałe funkcje są obsługiwane przez wszystkie programy pocztowe łącznie z Outlookiem...
    Neostradek
    Level 14  
    orzelpiotr wrote:
    Z tego co się orientuje to pole od jest definiowane przez aktualnie wybrane konto pocztowe, chyba, że koledze chodzi o wysyłanie poczty z pod cudzego adresu - w tym przypadku raczej jest daremnie szukać programu - bo większość serwerów poczty kontroluje tą opcję.

Pozostałe funkcje są obsługiwane przez wszystkie programy pocztowe łącznie z Outlookiem...

Zdawało mi się że wystarczająco dobrze opisałem problem, ale spróbuję lepiej. Chodzi mi o wysyłanie e-maili spod jednego mojego adresu (neo@email.pl) ale za każdym razem zmianę części widocznej normalnie dla użytkownika, np.

Jan Kowalski <neo@email.pl>
    Janek <neo@mail.pl>
    synek <neo@mail.pl>

Tak więc odbiorca zamiast mojego e-maila (neo@email.pl) zobaczy np. Jan Kowaslki czy Janek itp.

Wiem, że 99,9% programów nie ma takiej opcji, żeby można sobie było to zmieniać, ale skoro jeden znalazłem (Popcorn), to być może jest też jeszcze jakiś.

Dodano po 3 [minuty]:

organista wrote:
    Może kolega wypróbuje ten:
    Mail Comunicator

Co prawda trial, ale działa 30 dni.

Nie chcę triali, tylko freeware!
    Ale póki nie ma innych propozycji to postanowiłem sprawdzić i nie widzę, żeby można było edytować na bieżąco pola From:, tylko wybiera się z zdefiniowanej wcześniej listy:

iron64
    Level 41  
    The Bat, tylko nie wiem czy jest darmowa wersja. W każdym razie uda Ci się :)
    Neostradek
    Level 14  
    iron64 wrote:
    The Bat, tylko nie wiem czy jest darmowa wersja. W każdym razie uda Ci się :)

No to by było to, gdyby był to program bezpłatny. Ma wszystko czego potrzebuję, tylko 35$ to spory wydatek.
    iron64
    Level 41  
    W tej chwili spory, trzeba było pomyśleć wcześniej :) Żart oczywiście, Nie znam innego programu, bo od czasu zainstalowania po raz pierwszy TheBat innych już nie szukałem, jedynie drobne update od czasu do czasu. Na update jest zawsze sporo niższa cena, więc aż tak bardzo nie zdzierają z człeka.

http://www.malec-company.pl/sklep/index.php?manufacturers_id=32
  • Helpful post
    farmer
    Level 29  
    TB w pełnej wersji był dołączany do majowego numeru Komputer Świat Expert z roku 2007, można poszukać i mieć za niewielkie pieniądze.
    Neostradek
    Level 14  
    farmer wrote:
    TB w pełnej wersji był dołączany do majowego numeru Komputer Świat Expert z roku 2007, można poszukać i mieć za niewielkie pieniądze.

A w czerwcowym numerze tego samego roku była pełna wersja TB Voyager, którą można zainstalować na przenośnej pamięci.

A ja nadal czekam na jakiś bezpłatny odpowiednik :)