Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samochód zdalnie sterowany, prosze o pomoc

13 Mar 2009 15:06 2843 2
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie. otóż sprawa wyglada tak:
    mam samochód zdalnie sterowany model veyrona, lecz tylko sam samochód bez "pilota" czy też modułu sterującego nie wiem jak to nazwać. Model jest dosyć fajny ma jakies tam amortyzatory, mechanizm różnicowy itp.

Moje pytanie jest takie: Jak zrobić taki moduł sterujący, czy mozna "zapozyczyc z jakiegos innego modelu. Na płytce (odbiorniku) jest taki czarny element o oznaczniu "sm6135w"

od razu nadmienie że moja wiedza jest dosyć skąpa na te tematy.
    Jeśli ktoś zechce mi pomóc będe wdzięczny.
  • Poziom 31  
    Witam!

Tutaj masz opisany dekoder zdalnego sterowania, zastosowany w Twoim autku:

SM6135W

Ten dekoder (moduł odbiorczy RC) współpracuje z koderem (moduł nadawczy RC) o oznaczeniu: SM6136

Sądzę, że raczej ciężko będzie kupić luzem jedną sztukę układu kodera SM6136, poza tym wykonanie toru w.cz. (nadajnika radiowego z całym procesem uruchamiania i strojenia, tak aby współpracował z odbiornikiem radiowym w autku) dla laika (piszesz, że pojęcie o elektronice masz niewielkie) będzie raczej niewykonalne. Już raczej szukaj na giełdach i aukcjach gotowego, fabrycznego "pilota" z drugiej ręki (pewnie da się to kupić po usilnych poszukiwaniach) - będzie na pewno dużo taniej niż zamawianie wykonania nadajnika z koderem "U KOGOŚ", bo sam przecież tego raczej nie zrobisz (to już lepiej kupić całkiem nowe autko).

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    a jeśli zamienie ten dekoder innym z innego samochodu (do którego mam moduł nadawczy) zobacze co jest jak połączone i analogicznie polutuje z tym veyronie?