Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DURMA DHGM 3006 nic nie wyświetla na panelu.

lechmmm 13 Mar 2009 16:37 943 2
 • #1 13 Mar 2009 16:37
  lechmmm
  Poziom 11  

  Witam.

  Mam problem z gilotyną DURMA DHGM 3006. Podczas pracy wyłączył się panel sterowania i maszyna nie reaguje. Na panelu nic się nie wyświetla. Po załączeniu zasilania "heblem" przyciskam zielony przycisk na panelu i pozostałem przyciski na szafie jak przy uruchomieniu. Sterowniki Siemensa świecą i wygląda jakby wszystko było ok, lecz maszyna ani drgnie. Na szafce rozdzielczej pali się ciągle czerwona lampka (żaden przycisk awaryjny nie jest wciśnięty). Nie zdążyłem się jeszcze dobrze w niej podłubać, lecz z tego co sprawdziłem zasilanie do panela dochodzi. Nie wiem jak z sygnałami sterującymi. Wygląda jakby żaden nie docierał do panela. Niestety nie powiem jaki jest ten sterownik siemensa bo zapomniałem sobie zapisać jak z pracy wychodziłem. Na panelu była nazwa ENC-100 (chyba). Czy może to być wina któregoś ze sterowników?

  Moje pytanie to czy ktoś może miał podobna sytuację z panelem w tej maszynie i jak ten problem został rozwiązany.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  0 2
 • SterControl
 • #2 13 Mar 2009 19:19
  Telex
  Poziom 26  

  Do Panela ENC dochodzi zasilanie 24VDC. Wewnąrz panela powinne być bezpieczniki (powinne też być następne w szafce sterowniczej). Co do przyczyny to u mnie były przetarte przewody pomiędzy panelem ENC i szafką gdzie był PLC i falownik. W Panelu siedzą dwa proce Atmela.


  P.S. Posiadam schematy do RGM 2504 gdyby były potrzebne. Sterownik to Siemens S7-200 a falownik to Altivar.

  0
 • SterControl
 • #3 14 Mar 2009 18:24
  lechmmm
  Poziom 11  

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. W poniedziałek od razu rano sprawdzę podpowiedź:)

  -
  -
  -

  Okazało się że genialni operatorzy tej maszyny gdy nie chciała działać stosowali lek zwany - piąchopiryną - walili ręką w panel. W związku z tym przewody wysunęły się ze złączy. Ot i cała naprawa była :)

  Pozdrawiam

  0