Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modernizacja instalacji elektrycznej w mieszkaniu

krisslu 13 Mar 2009 19:40 3981 4
  • #1 13 Mar 2009 19:40
    krisslu
    Poziom 9  

Witam! Mam pytanie co do Modrnizacji instalacji elektrycznej w mieczkaniu (kamienica), chce wymienic cała instalacje w mieszkaniu, począwszu od nowej tablicy po cała reszte i czy potrzebna mi jest zgoda zarzadcy budynku i czy moge ja sam wykonac zgodnie ze sztuka. Prosze o Odpowiedzi!!!:idea:

0 4
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 13 Mar 2009 19:55
    ffff
    Poziom 16  

Na pewno uprawniony elektryk montuje tablicę z licznikiem i bezpiecznikami bo potrzeba uprawnień dla elektrowni,resztę możesz spokojnie wykonać samemu.Za założenie nowej tablicy z bezpiecznikami elektryk skasował 250pln a i ponownie podłączył licznik a elektrownia założyła plomby.

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 13 Mar 2009 19:56
    any56
    Poziom 39  

1. Musisz posiadać stosowne uprawnienia
    2. Musisz uzyskać zgodę energetyki (rozplombowanie liczników)
    3. Powinieneś uzyskać zgodę administatora budynku
    4. Powinieneś sporządzić dokumentację powykonawczą

0
  • #4 13 Mar 2009 20:04
    krisslu
    Poziom 9  

Chodzi mi o sama tablice z bezbiecznikami i odpływy na poszczegulne gniazda itp. Licznik znajduje sie na korytarzu, tylko instalacja za licznikowa!

0
  • #5 13 Mar 2009 20:18
    retrofood
    Moderator

krisslu napisał:
    Witam! Mam pytanie co do Modrnizacji instalacji elektrycznej w mieczkaniu (kamienica), chce wymienic cała instalacje w mieszkaniu, począwszu od nowej tablicy po cała reszte i czy potrzebna mi jest zgoda zarzadcy budynku i czy moge ja sam wykonac zgodnie ze sztuka. Prosze o Odpowiedzi!!!:idea:

nie nalezy zapominać, że:
    1. nowo wykonywane instalacje muszą odpowiadać obecnym przepisom wykonawczym.
    2. Instalacja elektryczna w lokalu, który połączony jest np. rurami wod.-kan., gazu lub c.o. z innym lokalem ma wpływ na bezpieczeństwo uzytkowania instalacji w tym innym lokalu. Błąd w wykonawstwie jednej instalacji może spowodować szkody w innej.
    3. To administrator odpowiada za eksploatację obiektu i jego zgoda na zmiany jest niezbędna.
    4. Nawet znajomy prokurator pomóc nie da rady, gdy zdarzy się wypadek.
    5. Do wszelkich prac z instalacjami elektrycznymi niezbedne sa stosowne uprawnienia.
    6. Życzę zdrowia.

0