Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oprogramowanie Laserjet 1100A

Davina 13 Mar 2009 20:35 2867 4
  • #1 13 Mar 2009 20:35
    Davina
    Poziom 10  

Witam! Z braku płyty CD z oprogramowaniem nie mogę uruchamiać funkcji skanowania Laserjet 1100A i nie mogę go w sieci znaleźć. Może ktoś z was, bądź taki dobry udostępnić mi to oprogramowanie lub pożyczyć na mój koszt. Z ręką na serce oddam płytę natychmiast po instalowaniu. Pozdrawiam. E-mail: hoviho(malpa)wp.pl

0 4
  • #2 13 Mar 2009 20:39
    orzelpiotr
    Poziom 34  

A może by tak ze strony producenta coś spróbować
    Link

A tutaj mała pomoc jak uruchomić skaner WINXP Link

0
  • #3 30 Sie 2012 21:42
    Gapa1
    Poziom 2  

Wiem że to staroć, ale rozwiązanie może komuś się przyda. W końcu te drukarki są prawie niezniszczalne :)
    Rozwiązanie problemu skanera w winXP (możliwe że i w Viście, W7, W8... też, ale nie sprawdzałem) jest zaskakująco proste.
    Należy skopiować oryginalną płytkę ze sterownikami na dysk C, do dowolnego folderu założonego bezpośrednio w głównej gałęzi np. C:\LJ1100A. Dalej już standardowo: wchodzimy do folderu z polskimi sterownikami dla Windows NT i instalujemy z pliku setup.exe. Działa niezawodnie. Rozwiązanie podałem już tu. Skuteczność potwierdzona.

Przy okazji:
    Na linuksie konieczna jest instalacja HPLIP
    (komendy do wykonania w konsoli; podaję komendy dla debiana i jego pochodnych)
    zainstalować wcześniej: libcupsimage2-dev, i inne które wyświetli komenda poniżej
    :~$ hp-check -t (ta komenda informuje o błędach i sposobie ich rozwiązania)
    Ważne jest dodanie do grupy "lp" użytkowników kont na komputerze. Zmiany te działają na ogół po restarcie.
    Następnie znów w konsoli kolejno:
    :~$ sudo apt-get install xsane
    :~$ sudo apt-get install hplip
    :~$ sudo apt-get install hplip-dbg
    :~$ sudo apt-get install hplip-gui

Kiedy wszystko dobrze się zainstaluje działa zarówno hp-scan (komenda z terminala - skanuje bezpośrednio i dobrze)
    i graficzne xsane z możliwościami obróbki plików.

Dokładam okrojoną, ze względu na ograniczenia pliku do 50MB, płytkę ze sterownikami tylko pod Windows NT z lokalizacją polską i angielską (oraz stery pod DOS, może się komuś przydadzą).

0
    Załączniki:
  • #4 23 Sty 2013 10:09
    zpaw
    Poziom 1  

Witam
    Ściągnąłem LJ1100_5025.zip, rozpakowałem zgodnie ze wskazówkami wybieram port LPT1 itd. komunikat "instalator przygotowuje pliki do instalacji" po dekompresji plików programowych na poziomie 36% wyskakuje komunikat "Dyskietki instalatora HP LaserJet 1100 zostały uszkodzone. Proszę skontaktować się z działem pomocy technicznej HP, aby otrzymać nowy zestaw dysków".
    Czy komuś udało się zainstalować skaner z tych sterowników? może u mnie jest inny problem, proszę o pomoc.

0
  • #5 21 Lut 2015 16:15
    Davina
    Poziom 10  

Sprawa nie jest aktualna. Dziękuję wszystkim za pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów