Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RM V41 i przełącznik 2CH-4CH

berylus 13 Mar 2009 21:22 741 5
  • #1 13 Mar 2009 21:22
    berylus
    Poziom 10  

Czy ktoś kto używa tego wzmaka mógłby mi powiedzieć jak ma ustawiony przełącznik 2CH - 4CH jeżeli ma podłączone 2 pary cinch i wychodzą kabelki CH1 i CH2 na przód, a CH3 i CH4 mostek do suba. Kupiłem RM-a i niestety albo mam uwalone wejście cinch albo wyjście głośnikowe. Wszystkie cinche mają sygnał i wszystkie głośniki grają. Raczej dobrze podłączyłem, bo nie jeden wzmak już chodził bez problemów a tu taki zonk. Jeden kanał nie gra na 4CH a na 2CH jakieś dziwne rzeczy dzieją się po ustawieniu fader/balans np samego przodu albo tyłu tak jakby kable cinch były pozamieniane, ale na pewno są dobrze podpięte, bo już dwa wzmaki chodziły. Jedna para wchodzi na CH1/2 druga na CH3/4.

0 5
  • #2 13 Mar 2009 21:32
    herdi
    Poziom 23  

4ch, a to że chodziły wcześniej nie znaczy że chodzą teraz, może uwaliłeś którąś wtyczkę :)

0
  • #3 13 Mar 2009 21:47
    berylus
    Poziom 10  

nie wiem jak mogłem wtyk popsuć przez włożenie cinch?
    Właśnie sprawdziłem i nie chodzi CH2 i gniazdo troszkę rusza się a pozostałe sztywniejsze są. Czy mogło tak łatwo polecieć i od czego? od wsunięcia RCA?

0
  • #4 13 Mar 2009 22:54
    herdi
    Poziom 23  

berylus napisał:
    nie wiem jak mogłem wtyk popsuć przez włożenie cinch?
    Właśnie sprawdziłem i nie chodzi CH2 i gniazdo troszkę rusza się a pozostałe sztywniejsze są. Czy mogło tak łatwo polecieć i od czego? od wsunięcia RCA?

Może coś na ukoś, może gdzieś naciągnąłeś wiesz różnie może być, może tam puściło gniazdko, czyli tylko lut :), nie ma co panikować :)

0
  • #5 13 Mar 2009 23:20
    berylus
    Poziom 10  

Cytat:
    nie ma co panikować

Nie o to chodzi. Niestety piątek 13, a najgorsze, że pójdzie teraz do naprawy i miesiąc z głowy (bez grania) :cry:
    Pozwolę sobie jeszcze powiedzieć coś więcej o u-dimension, ponieważ miałem w łapkach też i podłączałem juniorka. Może i firma robi dobrze grające klocki , ale jakość wykonania zewnętrznego jest poniżej oczekiwania. Junior wygląda ładnie, ale nie o to chodzi. Porty śrubowe na + i - to jakaś popierdółka. Mniejsze niż dla kabli głośnikowych w carpower. Wszystkie pokrętła w juniorze jak i RM-ie niecentryczne względem obudowy- wygląda to badziewnie. No i jeszcze te porty w RM, które puszczają prawdopodobnie luty, rozlatuje się w rękach. To nie są wzmaki za 200 czy 300 zł żeby tak były wykonane. Mogli trochę postarać się bardziej. Czy trzeba dać za wzmaka 2000 zł żeby był wykonany porządnie?. RM ma stylizację z uszami chyba do szafy albo jakiejś głębokiej zabudowy, bo w samochodzie te ramki, klamerki raczej nie przydadzą się w solidnym zamocowaniu. Tak sobie ponarzekałem w piątek 13-go.

0
  • #6 13 Mar 2009 23:24
    herdi
    Poziom 23  

Wiesz zainstalowałem ich dużo i nigdy nie miałem takich problemów

0