Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buderus G215 olejowy, Logomatic R2105 palnik na pellets

13 Mar 2009 22:53 4288 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    w piecu olejowym Buderus G215, za sterowaniem Logomatic R2105 zamieniłem palnik olejowy na palnik na pellets. Mam pytanie czy jest możliwość sterowania palnikiem ze sterownika Logomatic R2105. Palnik posiada sterownik Ecofire. Sterownik ten ma tylko czujnik temperatury kotła. Dziękuję za pomoc!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to wykonalne,ale czy warto?Sprzedaj logomatica i kup coś dedykowanego do tego typu palników.
  • Poziom 2  
    Witam,
    dziękuję za odpowiedź. Logomatic ma już rozprowadzone regulatory remperatury, czujki temperatury wewnątrz i na zewnątrz, wszystkie czujki w kotle etc.... Sterownik przy palniku pelletowym odpowiada za ten palnik i myślę, że zrobi to najlepiej tak jak Logomatik najlepiej mi zarządzi kotłem i pompkami. Myślałem sobie, że idealnym rozwiązaniem -szybkim i najtańszym było by podłączenie sterowania z Logomatika do uruchamiana palnika, którego parametry ustawiam na sterowniku Ecofire...uff nie wiem czy się nie zaplątałem i czy jestem "do zrozumienia". Widzę obecnie możliwość pracy Logomatica w trybie manualnym bez podłączenia ze sterownikiem Ecofire. Jak sądzisz czy mogę zrezygnować z czujnika temperatury kotła w Ecofire a zamiast tego podłączyć się równolegle do czujnika w Logomaticu? Pozdrawiam i dziękuję za porady!!!
  • Poziom 2  
    ARTUR0311 napisał:
    Witam,
    dziękuję za odpowiedź. Logomatic ma już rozprowadzone regulatory remperatury, czujki temperatury wewnątrz i na zewnątrz, wszystkie czujki w kotle etc.... Sterownik przy palniku pelletowym odpowiada za ten palnik i myślę, że zrobi to najlepiej tak jak Logomatik najlepiej mi zarządzi kotłem i pompkami. Myślałem sobie, że idealnym rozwiązaniem -szybkim i najtańszym było by podłączenie sterowania z Logomatika do uruchamiana palnika, którego parametry ustawiam na sterowniku Ecofire...uff nie wiem czy się nie zaplątałem i czy jestem "do zrozumienia". Widzę obecnie możliwość pracy Logomatica w trybie manualnym bez podłączenia ze sterownikiem Ecofire. Jak sądzisz czy mogę zrezygnować z czujnika temperatury kotła w Ecofire a zamiast tego podłączyć się równolegle do czujnika w Logomaticu? Pozdrawiam i dziękuję za porady!!!
    :cry::cry::cry:
    Nikt mi nie może pomóc?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Teoretycznie jest to wykonalne,ale ja nigdy takiej przeróbki nie widziałem.Mówią,że człowiek uczy się na błędach-próbuj i napisz jaki wynik.