Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung P10C - matryca przygasa i się rozjaśnia

Dawidqs 14 Mar 2009 09:57 1553 4
  • #1 14 Mar 2009 09:57
    Dawidqs
    Poziom 9  

Dziś podłączyłem laptopa pod uniwersalny zasilacz samochodowy i dziwnie się zachowuje. Matryca przygasa i się rozjaśnia w sposób regularny co 2s (Tak stało się po włożeniu dysku, po wyjęciu teraz też to samo). Myślę że prawidłowo go włożyłem i nie wiem co się dzieje. Klawiatura raz działa, raz nie, a raz po części. Wentylatorek rusza i staje w sposób regularny co 2s. Bios się uruchamia, laptop testuje ram i pokazuje podłączone podzespoły. Z płytką bootuje, ale wtedy zazwyczaj klawiatura nie działa.
    Czyżby uszkodzony był któryś z kondensatorów przy wtyku zasilania? Mógłbym prosić o radę co robić?
    Proszę o szybką pomoc

Dodam że wcześniej bez dysku normalnie działał.
    Nie mam baterii

A i po włożeniu dysku, matryca prawie nie świeci, jak ją wziąć pod światło to ledwo widać to co wyświetla.

0 4
  • #2 14 Mar 2009 14:25
    skaktus
    Poziom 37  

Masz zjechany zasilacz samochodowy który nie wyrabia prądowo i taki skutek.

Zasilacz musi mieć odpowiednie napięcie i odpowiedni amperaż a i lepiej jak ma jeszcze zapas.

JEśli masz zasilacz za 20 zł to wiele się nie spodziewaj.

Jak działa komp na oryginalnym zasilaczu ?

0
  • #3 14 Mar 2009 16:23
    Dawidqs
    Poziom 9  

Oryginalnego nie mam.
    Zasilacz kupiłem na allegro
    Laptop teoretycznie pobiera 80W, zasilacz ma 90W
    na napięciu 19V podaje max 4,5A, gdzie na laptopie jest napisane 19V 4,2A.

Na innym co prawda słabszym laptopie jest ok. Na nalepce pisze 19V 3,16A.

Jeśli na pewno to wina zasilacza to spróbuję skołować silniejszy.
    Proszę o odp

Moderowany przez mat_ed:

Link do aukcji usunąłem, regulamin punkt 10.11

0
  • #4 14 Mar 2009 17:37
    skaktus
    Poziom 37  

19V * 4,5A = 85 W max

Te zasilacze które masz w opisie są po 20 zł na allegro - najtańszy i najprostsze jakie można mieć i często przeciązane itp.

Lepiej kup coś tego typu z aukcji nr 579808664 - miałem identyczny i ciągnął spokojnie lapki 17 cali - testowałem u kolegi na Fujitsu Lifebook który ma pobór ponad 100W w stresie i było ok.

W dodatku to chyba najtańsza oferta z takim zasilaczem na allegro.

Jego zaleta to to że się nie grzeje.

0
  • #5 14 Mar 2009 20:59
    Dawidqs
    Poziom 9  

No tak ale z tego co widzę na aukcji zasilacz ten nie posiada wtyczki do mojego samsunga. Jest to nietypowa wtyczka 5.5mm/3.0mm z bolcem. Choć istnieje chyba możliwość podłączenia przejściówki z mojego zestawu do tego zasilacza?

Zresztą teraz prosiłbym o propozycję zasilacza sieciowego, bo już wolę się nie bawić w te samochodowe. Tylko jakiś z tańszych bo niestety teraz u mnie cienko z kasą :|

0