Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zdj望 uchwyt wiertarski na sto磬u?

terminux 14 Mar 2009 12:06 13888 6
    terminux
    Level 23  
    Witam. Mam pytanie - jak zdj望 uchwyt wiertarski mocowany na sto瞠k - wiertarka to stary Black&decker. Wiertarka jest w bardzo dobrym stanie tylko uchwyt juz s豉bo trzyma i ma mocno wyrobione z帳ki.
    A druga sprawa, czy mo積a kupi taki uchwyt samozaciskowy? Czy lepiej wymieni o (nie wiem jak to si nazywa, gdzie nasadzony jest uchwyt, czy to jest wrzeciono?) na inn z gwintem na ko鎍u?
    rysiek673
    Level 11  
    terminux wrote:
    Witam. Mam pytanie - jak zdj望 uchwyt wiertarski mocowany na sto瞠k - wiertarka to stary Black&decker. wirtarka jest w bardzo dobrym stanie tylko uchwyt juz s豉bo trzyma i ma mocno wyrobione z帳ki.
    A druga sprawa, czy mo積a kupi taki uchwyt samozaciskowy? Czy lepiej wymieni o (nie wiem jak to si nazywa gdzie nasadzony jest uchwyt czy to jest wrzeciono?) na inn z gwintem na ko鎍u?

Witaj,

za ma這 danych aby wybra najlepsz metod.

1. Rozkr璚i sprz璚ik i sprawdzi czy wrzeciono przelotowe (wtedy wybi, mo磧iwe 瞠 jest wa貫k morsa, rozwierci w 鈔odku uchwyt i wybi wa貫k.)
    2. Je郵i cz窷 od stroni wiertarki metalowa i trwa豉 : dwa dopasowane rozmiarowo kliny i ca這嗆 w du瞠 imad這.
    3. Klin z grubej blachy, ca這嗆 zamocowana stabilnie i z g這w no i m這tek.
    4. Ostateczno軼 - gdy uchwyt samozaciskaj帷y do wyrzucenia : k徠闚ka, dremelka z tarcza i rzeza ostro積ie wzd逝 z 2 stron.
    Topolski Miros豉w
    Moderator of Electrical engineering
    Podaj pe軟 nazw (typ z tabliczki)
    terminux
    Level 23  
    Wiertarka typ: BD144R -H1 D Made in England. Dalej to tylko moc itp.
    rysiek673
    Level 11  
    terminux wrote:
    Wiertarka typ: BD144R -H1 D Made in England. Dalej to tylko moc itp.

Z tego co wida na zdj璚iach jest to wiertarka udarowa.
    Uchwyt jest osadzony na sto磬u (ew. 鈔ubie) i ca這嗆 jest wkr璚ana we wrzeciennik.
    NA wrzecienniku jest ko軟ierz 軼i皻y z 2 stron wi璚 tutaj u篡jesz klucza. Aby zablokowa uchwyt przed obracaniem nale篡 zacisn望 go w imad這 (ko鎍闚k w kt鏎 wk豉da si klucz zaciskaj帷y) lub w otw鏎 klucza zaciskaj帷ego pr皻 (wiert這) o odpowiedniej 鈔ednicy. Dalej to ju tylko odpowiednia si豉.