Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel vectra B nierówna praca silnika

mariuszwl 14 Mar 2009 12:34 21775 20
    mariuszwl
    Level 10  
    podczas praca silnika jest nierówna przez co czuć szarpanie ,przy wyzszych obrotach jest to mniej wyczuwalne natomiast już na czwartym biegu przy obrotach 1500-2000tyś szarpie. Odczytałem błędy i wyszły cztery-0351, 0352, 0353, 0354 co mam dalej zrobić? dodam że świece i filtry są wymienione
    hermani
    Level 13  
    Zacznijmy od tego jaki to jest silnik, czy jest instalacja gazowa, czy do diesel.
    mariuszwl
    Level 10  
    przepraszm że nie dodałęm-jest 1.6 16V bęzyna plus gaz
    User removed account
    User removed account  
    mariuszwl
    Level 10  
    rocznik 98. w jaki sposób to zasilanie się sprawdza. z tego co patrzyłem to w tym modelu są te cewki ze sobą zespolone
    hermani
    Level 13  
    Miałem podobnie w passacie b5 1,6+gaz - przyczyną tego była instalacja gazowa. Wymagała regulacji komputerowej. Zwiększenie dawki gazu może rozwiązać problem. Jaka to instalacja gazowa? Sekwencja, czy zwykła?
    edi2ooo
    Level 11  
    Wydaje mi się że problem jest w przepustnicy wyczyścić i skalibrować
    mariuszwl
    Level 10  
    Ja już porównywałem i tak samo się dzieje na bęzynie dlatego raczej sama regulacja gazu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu
    hermani
    Level 13  
    Sprawdź uszczelkę na grubym wężu powietrza - jest na skraju pokrywy silnika - gumowa. Jeśli będzie lekko zsunięta mogą być właśnie takie efekty, jak i na biegu jałowym może spadać z obrotów, aż to zgaśnięcia. Ta guma potrafi często spać-słychać wtedy ładny huk:D Jak by nam butla pod machą wystrzeliła. Wtedy samochód straci momentalnie moc, a czasami zgaśnie. Wystarczy ją spowrotem nałożyć na swoje miejsce i wszystko wraca do normy. Oczywiście nie można jej zakleić, aby nie spadała, ponieważ skutki mogą być w postaci rozerwania jakiegoś cennego elementu.
    mariuszwl
    Level 10  
    ok.sprawdze to jutro
    -może ktoś mi jeszcze powie na temat tego zasilania cewek-jakie powinno być i jak je zmierzyć bo błędy prowadzą do tego żeby to zrobić
    User removed account
    User removed account  
    mariuszwl
    Level 10  
    sprawdziłem napięcie na kostce która wchodzi w moduł na świece,w tej kostce jest tam 6 kabli-sprawdzałem napięcie miernikiem to na 5 kablach jest napięcie które nie jes stabilne i pokazuje od 15,3V do 3V icały czas się zmienia tylko na jednym kablu koloru brązowego nie ma napięcia-nie jestem pewien czy w tym miejscu powinienem to sprawdzać. Wcześniej było napisane żeby posprawdzać przewody powietrza i wszystko jest ok. żaden nie jest lużny
    User removed account
    User removed account  
    mariuszwl
    Level 10  
    z tego co jeszcze dzisiaj zaobserwowałem to jak silnik jest zimny to nie przerywa dopiero jak przekroczy 70st to zaczyna przerywać i najbardziej jest to odczówalne gdy zaczynam zdejmować lekko noge z gazu żeby zwolnić

Dodano po 1 [minuty]:

jutro jeszcze raz sprawdze to zasilanie na czarnym kablu
    mariuszwl
    Level 10  
    sprawdzałem dzisiaj i jak pisałem wcześniej kostka dochodząca do modułu ma sześć kabli i żaden z nich nie jest tylko czarny ,są trzy podobne czarno-żółty,czarno-czerwony i czarno-biały na wszystkich jest napięcie ok.15,3V ale nie jest to napięcie stałe tylko lekko wachające. Może ja jednak w złym miejscu patrze
    User removed account
    User removed account  
    mariuszwl
    Level 10  
    Bardzo dziękuje że tak krok po kroku mi opisujesz-sprawdzałem to napięcie na F i nie jest stałe tylko skacze praktycznie od 1,5V do 14,4V i do tego zaciku jest podpięty kabel chyba od gazu i jeszcze jeden też jest wpięty pod A i to też chyba od gazu.proszę o podpowiedz co dalej mam zrobić i z góry dziękuję
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    mariuszwl
    Level 10  
    możesz mieć tu racje bo bardzo często tak się dzieje że przy wyłańczaniu kluczyka na off silnik jeszcze przez ok. 10 sekund pracuje i tak jest na powiedzmy na 10 razy to 7 tak się dzieje. spróbuje się do tej stacyjki dostać i zobaczyć co się tam dzieje
    mariuszwl
    Level 10  
    dobrałem się do stacyjki ale tam jest wszystko dobrze i tam napięcie jest stałe tylko że nie 12V tylko 14,4V poza tym nie zauważyłem nic dziwnego, a niestety na module nie jest stałe
    mariuszwl
    Level 10  
    Witam-wreszcie zakończyłem mordęgę-okazało się że to egr, zaślepiłem i jest ok.przestał szarpać chociaż przy odczytaniu błędów nic nie wyszło związanego z egr tylko z cewkami. co do tego niestałego napięcia na module to wina mojego miernika który jest już w koszu,sprawdziłem drugim jest ono stałe. Bardzo chcę podziękować tym którzy się starali pomóc w szczególności jaworskiauto