Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z doborem silnika

spoxx2006 14 Mar 2009 12:40 856 1
  • #1 14 Mar 2009 12:40
    spoxx2006
    Poziom 15  

Witam !
    Mam następujący problem, niedawno kupiłem passata b3, 92 rok, klima, abs.W którym jak się okazało wymieniono silnik, teraz jest to: RF; 1,6. Jest to silnik gaźnikowy o małej mocy 53 KW. W passacie przed wymianą był silnik PB; 1,8; 79 KW; który powinien być sterowany Digifantem ( o ile się nie mylę jest to wielopunkt- w razie błędu proszę poprawić). A sterownik znajdujący się w aucie to: Mono Motronic (bosch 0261 200 271, vw 443 907 311D), więc ECU odpowiadający silnikowi ABS; 1,8; 79 KW. Teraz samochód w ogóle nie przyspiesza, słabo reaguje na pedał gazu, itp. Dlatego postanowiłem wymienić silnik, teraz pora na moje pytania:
    1) Czy musze wymienić silnik na ABS, aby wszystko chodziło jak potrzeba?
    2) Czy mogę zastąpić go silnikiem PB lub PF, które teoretycznie mają taką samą pojemność i moc, ale są do Digifanta?
    3) Jakie zmiany mogą mieć miejsce przy takiej podmianie? Ponieważ sterownik Motronic na pewno inaczej dawkuje paliwo, zapłon itp.
    Proszę o poważne odpowiedzi, szukałem dużo po internecie ale niema konkretów, co na co można zamienić. Temat może wydać się niektórym banalny, ale dla mnie to nie wątpliwie problem, bo jest to strasznie uciążliwe,a wydać trochę pieniędzy na silnik i rozczarować się brakiem poprawy...

0 1
  • #2 22 Mar 2009 15:27
    spoxx2006
    Poziom 15  

Ponieważ już zmieniłem silnik na ABS z 92 od golfa, temat do zamknięcia

0