Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnat classic 360 Rap Bull i radio JVC pisk w głośnikach

14 Mar 2009 13:28 1679 3
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem ze wzmacniaczem samochodowym Magnat classic 360 i radiem JVC. Podłączyłem z radia wyjściami: 1.front czincz- na jedna stronę wzmacniacza z odcięciem niskich częstotliwości- na 4 głośniki samochodowe 2. sub out- czinczami na drugą stronę wzmacniacza, zmostkowane z dcięciem wysokich częstotliwości na Subwoofer. Problemem jest pisk w głośnikach po włączeniu zasilania. Gdy odłączona jest jedna strona wzmacniacza to problem znika. Sprawdzałem kable i podłączałem na wszelkie sposoby i problem wciąż występuje. Zasilanie i remote pociągnąłem od zasilania na wejściu do radia i poprowadziłem gruby kabel 3 żyłowy do wzmacniacza w bagażniku. Ma ktoś pomysł jak pozbyć się pisku. Czy coś podłączyłem żle?
  • Poziom 41  
    Te wzmacniacze tak mają że piszczą ,spotkałem się z tym wiele razy i czesto było tak że w poprzednim aucie klienta nie piszczało a w drugim już tak.Możesz spróbować wstawić separator masy na wejściu cinch
  • Poziom 9  
    Dziękuję za pomoc. Znalazłem na necie kable audio czinch z odseparowaną masą w cenie ok 35 zł. Popytam w sklepach i być może kupię coś takiego. Chyba, że po prostu wystarczy odciąć masę na kablach które mam obecnie? Próbował ktoś?
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany.Kupiłem lepsze kable audio.Szum jest tylko lekko wyczuwalny podczas włączania radia, a przy słuchaniu cicho muzyki w ogóle go nie słychać. :D