Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pod matrycę dostała się "muszka"

michcio 14 Mar 2009 18:56 3371 5
  • #1 14 Mar 2009 18:56
    michcio
    Poziom 33  

Witam.

Tak jak w temacie, jakiś czas temu zauważyłem, że pod osłoną matrycy w moim LCD LG FLATRON L1717S znalazła się mała kropka.
    Ta mała kropka wydawała mi się jakimś zabrudzeniem na zewnątrz, jednak o dziwo zaczęła się pewnego razu przemieszczać.

Robaczek, który wlazł w matrycę łaził sobie i łaził. Czasem schodził z pola widzenia gdzieś poza obramowanie ekranu. Pewnego razu wlazł prawie na sam środek.
    Wtedy wcisnąłem go (ekran).

I... chyba zdechł(robaczek) - przestał się poruszać i tam został. Myślałem, że jak obeschnie, to spadnie. Ale on już 2 miesiące schnie i dalej tam siedzi...

Wiec mam pytanie, czy jest jakaś możliwość wywalenia stamtąd intruza? Tylko może jakoś bez "rozwarstwiania" ekranu...

Pozdrawiam

Pod matrycę dostała się "muszka"

Na prawo od kursora.

• #2 14 Mar 2009 19:15
    Christophorus
    Poziom 40  

W tym temacie pisałem o problemie z robaczkami wewnątrz matrycy LCD. Teraz to jedyny sposób to właśnie rozwarstwienie matrycy, jej wyczyszczenie i złożenie. Wcześniej można było wyłączyć monitor i w jego pobliżu postawić zaświeconą żarówkę. Wówczas istniało by duże prawdopodobieństwo, że robaczek poszedł by sobie do światła od żarówki. Z tego co wiem to właśnie wabi je światło i dlatego idąc do światła wchodzą do matryc LCD.

• #3 15 Mar 2009 02:15
    k4be
    Poziom 31  

Spróbuj go postukać kursorem, może wypadnie :)
    A tak na serio, to z ciekawości zapytam: w którym miejscu matrycy jest na tyle duża wolna przestrzeń, że robaczki mogą sobie tam wejść?

• #4 15 Mar 2009 03:03
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zapewne dostał się między szkło LCD a następną warstwe przed dyfuzorem - też się dziwie, że znalazło się tyle miejsca.
    Rozbieranie i czyszczenie jest ryzykowne - elastyczne taśmy pcb., które zapewne długo siedziały nieruchomo...

• #5 15 Mar 2009 03:58
    Zenek
    Poziom 30  

=>Michcio, w złym momencie go zaatakowałeś ;)
    U mnie w Samsungu też od wielu miesięcy jest prawie na środku truchełko jakiegoś osobnika..
    Będę próbował sprężonym powietrzem, ale podejrzewam, że skoro do tej pory nie spadł, to przyklejony solidnie i będzie trudno coś z tym zrobić.

• #6 29 Kwi 2009 15:55
    michcio
    Poziom 33  

Trudno. I tak niedługo szykuje się zmiana monitora :)

Zamykam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME