Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centralne ogrzewanie i produkcja prądu??

14 Mar 2009 19:41 6668 9
  • Poziom 9  
    Szukam w sieci i nic nie mogę znaleźć czy da się mieć piec do centralnego ogrzewanie i produkcji prądu?? Najlepiej gdyby piec był na słomę.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Da się, jak najbardziej. Masz ciepło "odpadowe" które możesz sprzedawać dla kilku osiedli ;)
    Oczywiście w większej skali ;)
  • Poziom 9  
    Wiem, że mogę sprzedawać do osiedli, ale mi chodzi o to żeby piec robił mi prąd czy tak się da??Albo czy są w ogóle takie piece do kupienia??
  • Poziom 19  
    kolego
    ty chcesz produkowac prad na potrzeby pompy C.O.(100-200 W) czy prad na potrzeby swojego gospodarstwa (5kW) ???
  • Poziom 9  
    Bardziej myślałem o prądzie na potrzeby gospodarstwa, ale jak poczytałem to nie jest takie proste...:/
  • Poziom 10  
    Witaj.
    Nie wiem czy post jeszcze aktualny ale temat zawsze.
    Ja również szukam rozwiązania do domu aby produkować prąd na własne potrzeby a ciepło z procesu wykorzystać do ogrzewania domu i CWU.
    Znalazłem piece Vaillant micro Chp oraz Whispergen 1kW lub 7,5kW.
    Niestety oba spalają gaz a ja chciałbym spalać miał lub zrębki drewna .
    Zastanawiam sie nad instalacją zgazowywania drewna a gaz spalamy w agregacie prądowym ( ciepło chłodzenia wykorzystujemy do ogrzania domu i wody ).
    Jeśli masz już jakieś rozwiązania proszę o info.
  • Poziom 21  
    Witam.

piocze napisał:
    Zastanawiam sie nad instalacją zgazowywania drewna a gaz spalamy w agregacie prądowym ( ciepło chłodzenia wykorzystujemy do ogrzania domu i wody ).

Przepraszam, że obcesowo, ale zapis j/w zawiera bardzo istotny błąd.
    Podstawowym źródłem energii cieplnej z silnika spalinowego nie jest chłodzenie, a spaliny. I tu trzeba szukać sposobów odzysku.

Polecam przestudiowanie bilansu cieplnego jakiegoś rzeczywistego silnika spalinowego.
  • Poziom 38  
    marcin-b8 napisał:
    czy da się mieć piec do centralnego ogrzewanie i produkcji prądu?

Nie są produkowane takie piece na paliwa stałe, no chyba że ktoś sam sobie taki skonstruował. Praktycznie jest to zbyt skomplikowana sprawa , a efekty mizerne. Prąd dla swoich potrzeb najłatwiej uzyskać z energii wiatrowej , lub ogniwa fotowoltaicznego .