Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stanowisko do badań jednostki arytmetyczno logicznej

dejvid0000 14 Mar 2009 19:53 1051 2
 • #1
  dejvid0000
  Level 2  
  Mój problem polega na tym iż mam wykonać stanowisko do badania jednostki arytmetyczno logicznej.W tym temacie jestem zupełnie zielony i niema pojęcia jak sie za to zabrać.nNiepotrafię dobrać sobie elementów ani przygotować schematu.Ogólną koncepcje mam.A mianowicie chciałbym to zrobić na układzie 74181 wartości będą podawane binarnie na zasadzie przełącznika 1 lub 0 natomiast na 4 wskaźnikach będą się wyświetlać informacje w postaci dziesiętnej czyli sygnał A sygnał B operacja będzie na zasadzie przełączenia odpowiedniego r
  przełacznika typu Dip Switch.Natomiast wynik w postaci dziesietnej bedzie się wyswietlan na osobnym wskazniku LED.Wiem ze prosze o bardzo wiele jednak to jest coś w rodzaju pracy przejściowej do następnej klasy.Prosiłbym aby ktokolwiek mi pomógł.Jeżeli nikt nie pomorze to oczywiście zrozumiem. Z góry dziękuję
 • Helpful post
  #2
  mirley
  Level 17  
  Witam

  Może źle zrozumiałem ale w sumie to masz zrobić płytkę z układem scalonym do którego wejść podłączysz odpowiednie stany logiczne z dip sw i na wyjści bedziesz sprawdzał czy stan zgadza się z wartością z karty katalogowej, prawda? Czy wskazanie dziesiętne jest wymagane? nie wystarczy w takim przypadku kilka diod na wyjściu?

  Czy zastosowanie tego wyświetlacza dziesiętnego jest częścią twojego zadania czy tylko tak sobie wymyśliłeś aby zaprezentować jakoś wynik?

  Pozdrawiam
 • #3
  dejvid0000
  Level 2  
  wiec ta jednostka ma za zadanie dodawnie liczb np liczby 4 dodać 4 et liczby mają być wprowadzane binarnie a na wyświetlaczach ma się wyswietlić w postaci dziesiętnej wynik i składniki. Dzisiaj wraz z kolegą udało nam się to zrobić więc problem jest obecnie rozwiązany.Dziękuję za chęc pomocy postaram się dzisaj bądz jutro wkleić schemat jak to zrobiliśmy.Moze komuś sie przyda:D dziekuje za chęc pomocy.