Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

I znowu 3310. Moze ktos miał podobny przypadek?

05 Gru 2002 15:32 2704 8
  • Poziom 20  
    Mam Nokie 3310, ktora podczas rozmowy wylacza sie tzn. pokazuje ze bateria jest slaba lub rozladowana i wtedy wylacza sie. Dzieje sie tak nawet po naladowaniu kiedy sa 4 kreski na wysweitlaczu.
    Mierzylem napiecie na baterii i nie spada tak bardzo zeby mogla sie wylaczyc z powodu zbyt niskiego napiecia. Baterie sprawdzalem w drugim telefonie i jest OK. Podstawialem tez nowa baterie do tego telefonu i dalej sie wylaczala. W tescie chyba 23 gdzie pokazuje napiecie podczas nadawania po chwili rozmowy spada i ponizej 3100mV sie wylacza.
    Co moze miec wine. Zauwazylem, ze szybciej sie wylacza jak jestem gdzies gdzie jest slaby sygnal i telefon nadaja z wieksza moca. Slyszalem, ze to moze byc koncowka?
    Dlaczego napiecie na baterii trzyma np. 3.8V, a w netmonitorze pokazuje, ze spada??? Gdzie jest mierzone napiecie, ktore wyswietlane jest w netmonitorze?
  • Spec od GSM
    Jak sie wyłącza podczas rozmowy to może być końcówa, switch, albo coś na Tx
  • Poziom 19  
    Cześć
    Ja mam podobny problem być może nawet taki sam.
    Tz napięcie na bateri jest 3,8V(podczas rozmowy) a na telefonie wyświetla że słaba bateria i fon wyłącza się .
    Nie patrzyłem jeszcze jak w netmonitorze ale pewnie podobnie jak u Ciebie . Może coś z pomiarem napięcia ?
    Jak coś się dowiem to dam znać
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    To jest to samo co u mnie. Tez tak myslalem, ze cos z pomiarem napiecia ale nie jestem do konca pewien. Jak uda mi sie uruchomic to dam znac.
  • Poziom 19  
    Cześć
    W net monitorze pokazuje takie napięcie jak multimetr. Czyli troszkę inaczej jak u Ciebie. Być może u mnie to bateria ale jeszcze nie patrzyłem w innym fonie . A może ktoś podać przy jakich napięciach baterii są poszczególna kreski na wyświetlaczu. Bo tak jak pisałem wyżej gdzieś koło 3,75 pika że słaba i później rozłącza.
    Dołączam solucje którą gdzieś znalazłem , trzeba zmienić rezystor i 3 kondensatory (ponoc sam rezystor daje dużą poprawę) .
  • Poziom 20  
    W netmonitorze jest wiecej testow gdzie jest pomiar baterii. Sprawdz test 23 i pierwsze dane z lewej strony zmieniaja sie tylko podczas nadawania. Też podejrzewam baterie, kupie jeszcze jedna nowa i wtedy sprawdze. Ta solucja dotyczy starych wersji hardware.
  • Poziom 20  
    Miałem podobny przypadek wymiana CCONT-a pomogła ale PA też może być.
  • Poziom 18  
    Mam podobną Nokię 3310 po włożeniu nowej baterii i włączeniu pokazuje "Słaba bateria" po chwili wyłącza się, ale wiem że jest to na 99% końcówka mocy bo rozgrzewa się do wysokiej temperatury (tak że paluchy można poparzyć !!!). Padają te PA jak muchy ! Ale robota za to jest :lol:
  • Poziom 12  
    irc, jestem za
    Przy takiej diagnozie pomaga wymiana PA