Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips AZ 8070 nie czyta płyt

paterb 14 Mar 2009 20:40 1860 3
 • #1
  paterb
  Level 10  
  Witam serdecznie, znajoma dała mi radiomagnetofon Philipsa AZ 8070, objaw: przestał czytać płyty, okazało się że był wcześniej w naprawie i działał zaledwie ok pół roku. Wymieniłem laser na nowy bo stary był manipulowany (roztrojony, kręcono wszystkim co się dało) po złożeniu nadal nie działa, objaw: głowica się porusza do przodu ze 2 mm i z powrotem (tak2 razy) zaś nie obraca się płyta, sprawdziłem że nie dochodzi zasilanie do silniczka napędzającego płytę, co może być uszkodzone?? proszę o pomoc.
 • #2
  bolo51
  Level 17  
  Nowy laser jest zabezpieczony zworką przed ładunkami elekrtostatycznymi.To przeważnie jest kropla cyny.
 • #3
  paterb
  Level 10  
  w którym miejscu jej szukać?? obejrzałem cały układ przed zamontowaniem i nie mogę się dopatrzeć tej zworki, później postaram się wrzucić jakieś foto lasera...
 • #4
  paterb
  Level 10  
  witam, juz wszystko ok. Okazało sie za zworki nie były polutowane, co mnie zdziwiło bo powinny byc zwarte a nie rozwarte. Następnie mój poprzednik co naprawiał ten sprzet, nie wyminił lasera tylko go rozregulował i wcisnął za mocno talerzyk napędzający płytę cd na silniczku co powodowało ze płyta ocierała o plastikową osłonę głowicy laserowej i niemiał siły jej kręcić. Na szczęscie wszystko udało sie naprawić, poprawić i jest ok. Dzięki za pomoc.