Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonawstwo instalacji elektrycznej i pomiary

15 Mar 2009 09:27 1874 1
 • Poziom 24  
  Witam wszystkich. Razem z kolegą chcemy dorobić i postanowiliśmy po godzinach zająć się wykonawstwem instalacji elektrycznej...mieszkania i domki. Mamy uprawnienia. Ja mam powyżej 1kV plus aparatura kontrolno-pomiarowa także powyżej 1kV. Mamy sprzęt potrzebny do wykonawstwa także nikt nie zamierza szkłem d.... podcierać. Zrobić to jedno i z tym problemów nie będzie, zastanawiamy się tylko jak to jest później z pomiarami potrzebnymi w domkach...bo w mieszkaniach nie spotkałem się z czymś takim. Nie stać nas jak na razie na zakup sprzętu pomiarowego i dlatego pytam czy jest jakimś wielkim problemem gdybyśmy zrobili tylko samą instalację a pomiary ktoś inny, z innej firmy zajmującej się pomiarami? Wiadomo zleceniodawca ma wtedy więcej roboty bo musi zatrudnić nas jako wykonawców i oprócz tego pomiarowca, ale w ten sposób w konflikt z prawem chyba nie wchodzimy i takie coś jest chyba często praktykowane. Zgadza się?
 • TestoTesto
 • Pomocny post
  Spec od Falowników
  Z pewnością nie ma przeszkód, a weryfikacja przez inną osobę jest nawet bardziej wiarygodna. :D
  Proponuję zaangażować jakiegoś znajomego, który będzie to robił stale dla was - inwestor ma o jedną rzecz do załatwienia mniej, a pomiarowiec może nie będzie rozbebeszał przy pomiarach wszystkich puszek. Zawołacie go na pomiary izolacji w odpowiednim momencie - zanim jeszcze zaczniecie instalować odbiorniki, które uniemożliwią pomiar.
  Przy okazji niekrępująco nabierzecie wprawy pomagając w pomiarach i następny domek już obmierzycie własnym przyrządem. :D
  Pozdrawiam krajanów :!: