Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane II 1.9 DCI Usterka P2120

15 Mar 2009 11:10 9197 14
  • Poziom 9  
    Witam .

Na głównym wyświetlaczu zaraz przy zegarach zapalił się napis ELECTRONIC FAULT . Po podłączeniu pod komputer pokazuje mi usterkę P2120 bez opisu jej . Czy wie ktoś może co ona oznacza . Pytałem się już wielu fachowców ale żaden nie zna takiej i nie wie co ona znaczy .

Proszę o pomoc .
  • Poziom 16  
    Witam podłącz inny tester, albo jak masz możliwość to pod CLIPA. Może to tylko spalona świeca żarowa. Czasem uniwersalne urządzenia pokazują takie bzdury.
  • Użytkownik obserwowany
    Lancz pokazuje głupoty w F9Q ale .

2120-pedal sensor electrical error.
  • Poziom 9  
    Podłączałem pod KTS-a i pod Clipa i wszędzie świeci P2120 . I nikt nie wie co to jest . Dodam tylko że pedał gazu to nie jest ponieważ został zamontowany nowy kupiony w serwisie tak samo jak też świece żarowe .

W tej meganie żaden elektryk się nie może pokapować nawet serwis .
  • Poziom 16  
    To coś nie tak bo jak żyję to clip zawsze ma błędy z opisem DF a nie P.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Osobiście byłem w serwisie i tam po podłączeniu powiedzieli mi że poraz pierwszy widzą taką usterkę oraz nie mają pojęcia co to jest .

Fachowcy KTS-em też nic nie zdziałali .
  • Poziom 9  
    jeszcze jeden problem .

podczas jazdy samochodem auto zaczyna skakać spadają obroty ale gdy silnik już się nagrzeje to wszystko jest ok .

Kiedyś jeden fachowiec wymienił mi pedał gazu i wszystko grało . Ostatnio dzieje się to samo . Kupiłem nowy pedał gazu w serwisie . Mimo to nie pomogło .

po podłączeniu pod CDIF2 pokazuje :

Czujnik położenia pedału gazu .

A więc co to ??
  • Poziom 16  
    elektrit...uwielbiam twoje porady...
  • Poziom 16  
    Trochę myślenia nikomu nie zaszkodzi a na pewno przyda, gotowe rozwiązania są dobre dla amatorów którzy kupili kabel na allegro i próbują coś zdziałać w aucie.
  • Użytkownik obserwowany
    A który to kabelek obsługuje tego Diesla.?
  • Poziom 9  
    A więc może ktoś wie co to może być ???