Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki centralny do seicento??

19 Kwi 2004 19:10 4902 22
  • Poziom 15  
    witam. mam maly dylemat odnosnie centralnego zamka do seicento.
    na allegro az roi sie od uniwerslanych (kiedys zamontowalem sobie ale na ogol to dziadostwo) i znalazlem cosik takiego :

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=24126282 i http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=242...msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

ten drugi to podobno fabryczny z tym ze nie wiem czy nie bede mial problemow z podlaczeniem do alarmu inferno (jakie przewody steruja i czy wart jest wydania prawie 200 zl ?).
    prosze o porade
  • Spec od samochodów
    jak masz juz zalozony centralny tp dokup tylko same silowniki pokazane na rysunku sterowanie jest taki same jak w uniwersalnych
  • Poziom 15  
    nie mam w tym samochodzie centralnego (wersja fun ehhh) i chce zalozyc wraz z alarmem. mam juz rozmieszczone czujniki i syrenke a jutro zabieram sie za podlaczenie. centralny to kolejna modyfikacja seryjnego auta i tu zaczynaja sie schody. wiem ze fabryczne (na allegro 190 zl) to komplet wraz z zamkiem, a te uniwersalne to cosik mi podpadaja. pytalem goscia nie wiedzial jaki maja "udzwig", a co za tym idzie nie mam pewnosci jak zachowywac sie beda w zimie???.
    nie chce tych zwyklych uniwersalny z prostego powodu, a mianowicie nie bede wiercil sobie dziur pod "gietkie" szyny, a i sposob zaczepienie preta tez budzi moje obawy. ze skromnego doswiadczenie wiem jak kiepskiej jakosci sa te zlacza polaczeniowe ( miekkie jak kiepskie klemy) i boje sie ze mi sie wyrobia. nie chce co kilka miesiecy rozierac poszycia i dociagac srubki.jesli chodzi o ten fabryczny to interesuje mnie ktore przewody sa sterujace??.
    pozdrawiam
  • Spec od samochodów
    Bialy i brazowy sa sterujace czarny masa zielony i niebieski wyjscie na silowniki
  • Poziom 15  
    dziekuje za odpowiedz zamowilem dla pewnosci "fabryczny". pozdrawiam
  • Poziom 25  
    kup caly komplet razem ze sterownikiem jest on porzadniej wykonany sam sobie montowalem je w seicento i sprawuja sie trzeci rok bez zarzutow i przy zwyklych sterownikach za 20zl slyszysz takie napierdzielanie i po zamknieciu jeszcze trzymaja ciegan przez ok 1 sekunde tu tego efektu nie ma wiec dlatego polecam je kupic
  • Poziom 15  
    Zamontowalem dzis alarm, lecz mam problem z czujnikami drzwi i pod ktore przewody mam sie podpiac z kierunkowskazami??.
    Centralny ma dojsc na jutro wiec czeka mnie kolejny dzien dlubania.
  • Poziom 25  
    po lewej stronie przy nadkolu kierowcy jest kostka bodaj ze biala z przwodami blekitny z czarnym -lewy i blekitny -prawy mozesz tez pod przelacznik swiatel awaryjnych a co Ci sie dzieje z czujnikami drzwi
  • Poziom 15  
    samochod byl dozbrojony w "salonie fiata" w imobilajzer" (czy jak to sie pisze) i gostek namieszam niezle. po pierwsze partacz szukajac napiecia nacial wszystkie trzy przewody w stacyjce (duren wystarczylby dobry probnik), a po drugie cosik podpinal pod drzwi ( nie wiem po co skoro nie zrobil funkcji alarmu). podpialem sie wedle schematu pod jego wpiecie bezposrednio na wylaczniku drzwiowym ( nie wiem czy we wlasciwy (ten drugi przewo bez paltiku , wedle schematu powinno sie zapetlic na oboje drzwi)) i nie wyzwala mi alarmu po otwarciu drzwi. mam wiec pytanko gdziec sa wyprowadzenia fabryczne obojga czujnikow drzwi na alarm??. do tego jak wspomnialem czeka mnie instalacja centralnego ehh. pozdrawiam. acha ma jeszcze pytanie odnosnie tych awaryjnych tj. czy mam sumowac te dwa przewody sygnalowe z alarmu czy podpiac pod jeden?.
  • Poziom 25  
    z tymi przewodami to tez szukaj ich tam w tej zlaczce kolory to bialy z carnym a co do awaryjnych to nie wolno sumowac alarm musi miec wyjscie odobno do lewego i do prawego bo w innym przypadku zawsze jak bedziesz chcial skrecic w lewo czy prawo wlacza sie wszystkie cztery swiatla kierunkow
  • Poziom 15  
    wczoraj wszystko na spokojnie podlaczylem a co do do tego blekitnego przewodu to wychodza dwa. gdyby ktos montowal to niech wpina sie w ten blekitny zaraz kolo tego blekitono szarego. mam juz takze centralny choc niestety jeszcze w pudelku. w zwiazku z tym mam pytanie, a mianowicie przy drzwiach po lewej i prawej sa wolne kostki, czy to sa te od centralnego??
  • Spec od samochodów
    Prawdopodobnie sz to kostki szyb elektrycznych nie centralnego
  • Poziom 15  
    no to teraz jestem w kropce, mam centralny fabryczny i wychodza mi wlasnie takie kostki. czy ktos wie moze jak sie go podpina???
  • Poziom 25  
    w swoim aucie zakladalem dawno centralny ale pamietam ze byly takie wolne kostki a szyby wstandardzie mialem elektryczne podam Ci specyfikacjie kabli prze producenta jak beda te kolory to wykorzysasz to czarny masa, zolty z czarnym paskiem i szary z czerwonym paskiem to silnik, bialy z zoltym paskiem i blekitny z czerwonym paskiem sterowanie
  • Poziom 15  
    z tym centralnym dostane chyba roztroju nerwowego. dowiedzialem sie dzis a ASO ze kazdy model (fabrycznie z alarmem itd...) ma inna tablice bezpiecznikow z miejscem na przekaznik. nie che mi sie w to za bardzo wierzyc ale moje poszukiwanie miejsca na wpiecie przekaznika (steronika centralnego, zolty) nie przyniosly rezultatu. co do kostki to przy drzwiach po lewej i prawej jest gotowa instalacja zarowno pod szyby jak i centalny. dolne przewody obsluguja centalny a gora idzie na szyby. zamowilem zamek uniwersalny na allegro z moceowaniem do Seicento, a tem chetnie odstapie po kosztach.
    pozdrawiam
  • Poziom 25  
    ale ta zolta kostak jest dwa razy wieksza od przekaznikow i nie wejdzie w standardowa tablice ja go wlozylem przy lewym nadkolu w taki czarny plastik
  • Poziom 15  
    Czyli Panowie z magazynu czesci zamiennych LETA Wodzislaw to albo nieuki albo cwaki jakich malo!!! mozesz mi wiec napisac gdzie dokladnie znajduje sie ta kostka (plastyk) do ktorej wchodzi ten przekaznik i ewentulanie jakim kluczm zdemontuje zamek(niby imbus). Postanowilem tak latwo nie odpuszczac i zainstalowac jednak ten fabryczny.Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    zle mnie zrozumailes tam poprostu jest kawalek przestrzeni ale nei am tam gniazda a co do imbusow to sa gwizdki nie wiem gdzie mieszkasz ale poszukaj w praktikerze lub castorami na narzedziach maja takie gwint jest M8 a symbol tej gwiazdki podam pod wieczor
  • Poziom 15  
    kurcze a jak to podpiales?? czy ciagnales nowa instalacje do lewych drzwi?? mam silowniki centralnego fabryczne i klopot z tym pochrzanionym sterownikiem. myslalem ze wystarczy wpiac sie z centralnym w te kostki przy drzwiach i umiescic przekaznik, a tu masz. prosze podaj mi dokladne oznaczenia tego klucza do zamkow bo mnie juz szlka trafia z tym centralnym. niestety w mojej okolicy mam do dyspozycji tylko real (ehh).mozesz cosik napisac jaki centralny wybrales u siebie (juz sie gubie) i moze jakies porady odnosnie montazu?.
    czekam na info i pozdrawiam
  • Poziom 25  
    ja kupilem ten fiatowski silowniki montowane pod kaseta i ten zolty terownik w Brush kostki do centralnego ale ja sam sobie pociagnolem isnatalacje nie wiem dlaczego ale jakos tak wyszlo silowniki spisuja sie super a co do tego klucza to jest to poprostu gwiazdka gwint M8 Proxxon oznacza te klucze TX-40 ale przepraszam Cie bardzo dzis nie sprawdzilem dokladnie bo nie dalem rady ale to bedzie TX-40 lub 45 gora 50 sit poprawie sie i jutro to zrobie
    numer bezpiecznika F1 fiat proponuje 15A tam jest miejsce na centralny, zasilany jest z bezpiecznika 30A ktory zabezpiecza - swiatla przeciwmglowe, zamek centralny, szyby elektryczne (szyby ida przez przekaznik i ida na bezpieczik F2) i dach otwierany wiec latwo znajdziesz kable w skrzynce
  • Poziom 15  
    dziekuje za odpowiedz. sprobuje jutro poszukac w sklepie z narzedziami i zapodam na forum post odnosnie lokalizacji wiazki, centralki zamka centralnego. wedlug mnie musi cosik takiego byc, bo mysl ciagniecia dodatkowych przewodow zalamuje mnie(mam juz mase od alarmu pod kolumna ehh). bede sie powtarzam, ale skoro fiat przygotowal wiazke na szyby jak i centralny to musi byc gdzies miejsce na ten glupi przekaznik!!.
    raz jeszcze ci dziekuje za pomoc, bo bez niej nie dalbym sobie chyba rady. pozdrawiam
  • Poziom 15  
    zamiast kupowac klucz poszedlem po najmniejszej lini oporu, podjechalem do ASO i dalem na flache ehh. Gostek przy mnie wymienil mi zamki z tym ze mam problem kolejny elektryka ehh. Po wlozeniu przekaznika nie mam napiecie i nie dziala mi ten centralny.POzdrawiam