Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak pomierzyc cewki lasera w ps2 _ laser pvr _ czy sprawny

15 Mar 2009 12:40 3432 2
  • Poziom 16  
    Witam

Jak sprawdzic czy laser jest dobry - chodzi o pvr.
    Kupilem 4 lasery (nowe) po sciagnieciu zworek wsadzilem je po kolei do konsoli. Z czego 2 dzialaja jak zyleta, a dwa cos tam sie mecza ,ale plyta zwalnia i juz lipa.
    Na jednym z tych 2ch "niesprawnych" udalo sie odczytac film dvd, ale sie zacinal.

(nie mam zamiaru bawic sie w kalibracje - poniewaz bez tego powinny dzialac bez problemu)
    (prosze nie przenosic mojego posta do kosza)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Oczywiście, że jak laser jest nowy nie trzeba go kalibrować.
    Jeśli laser nie działa tak jak powinien, według mnie coś zepsułeś podczas usuwania zworek, albo po prostu masz lasery z regeneracji, a nie nowe... Jeśli chodzi o sprawdzenie, czy z laserem jest wszystko w porządku to najlepszym sposobem jest chyba przetestowanie na różnych rodzajach płyt, ale pewnie jest też jakiś techniczny sposób do sprawdzenia soczewki... (nie jestem ekspertem :) ). Sam miałem taką sytuację, że podczas usuwania zworki, które jak wiadomo muszą być usunięte lutownicą, obwaliłem cyrklem i nie działa, ale zaprałem się i skleiłem superglute'em :D i śmigał jak marzenie.

PS. Czy Ty przypadkiem nie naprawiałeś kiedyś konsoli u Krissa?
    PS.2 Zajrzyj na mój temat, może będziesz wiedział co poradzić...
  • Poziom 16  
    Nie moglem zepsuc lasera przy sciaganiu zworki - przeciez to prosta sprawa. Mam elegancka stacje lutownicza solomona.
    Z pierwszej lapanki nie jestem

Niech ktos poradzi - zworka na tyle widoczna na zdjeciach, ze mozna normalnie powiedziaec cos o tym ze sprawnie usunieta jest kropla cyny.

------------------------------------------------------------------------------
    Tak u kirisa - dawne stare czasy. (naprawil czy nie naprawil - ale problem byl nadale ten sam, a kase wywalilem - po mocniejszym skreceniu konsoli byl czarny obraz - a wystarczy poluznic srubki i dzialala normalnie)

Proszę poprawić treść postu - liczne błędy ortograficzne - zgodnie z regulaminem pkt. 15. Zmienić treść możesz za pomocą przycisku "zmień " po prawej stronie postu. A wtedy na pewno nikt nie usunie postów do kosza.[dzimi]
    (nie ma u mnie polskich znaków - nie wiem dlaczego - jest tylko zamkniete ó - 2 lata mam ten problem i nikt nie pomógl mi jescze - np zamiast l wyskakuje B)