Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Połączenie telefonu z zestawem Logitech poprzez bluetooth.

DAREK-2 15 Mar 2009 14:11 4843 0
 • Zamieszczam instrukcje postępowania w przypadku bezprzewodowego połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech.

  1. Uruchamiamy program SETPOINT do obsług zestawu klawiaturowego Logitech --> NARZĘDZIA --> ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH, a następnie wybieramy zakładkę POŁĄCZ INNE URZĄDZENIA.
  2. Pojawi się ASYSTENT POŁĄCZENIA BLUETOOTH. Klikamy zakładkę DALEJ. Po niedługim czasie oczekiwania klawiatura i myszka powinny zostać sparowane z koncentratorem Logitech na nowo.
  3. Pojawi się kreator dodawania urządzeń Bluetooth. Zaznaczamy pole MOJE URZĄDZENIE JEST USTAWIONE I GOTOWE DO ZNALEZIENIA. Następnie włączamy bluetooth w telefonie. Pamiętajmy, żeby w telefonie (Nokia) pole DOSTĘPNOŚĆ MEGO TELEFONU ustawić na PUBLICZNY.
  4. Po znalezieniu naszego telefonu zaznaczany go, wybieramy DALEJ --> WYBIERZ DLA MNIE KLUCZ DOSTĘPU. Można też ustanowić SWÓJ KLUCZ. Wpisujemy następnie taki sam klucz w telefonie.
  5. Na przykładzie Windows Vista pojawi się komunikat: SYSTEM WINDOWS MUSI ZAINSTALOWAĆ OPROGRAMOWANIE STEROWNIKA DLA URZĄDZENIA BLUETOOTH PERIPHERAL DEVICE. Klikamy kilka razy ANULUJ. Wyświetli się komunikat o nie pomyślnej instalacji sterownika.
  6. Wchodzimy w PANEL STEROWANIA --> URZĄDZENIA BLUETOOTH i USUWAMY sprzęt będący przyczyną problemu. Na moim przykładzie jest to Nokia N95. Jak ktoś ma telefon innej firmy, to robi tak samo.
  7. Komunikat uporczywie wyświetlany przez Windows o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device powinien wreszcie zniknąć.
  8. Mając cały czas włączony bluetooth w telefonie uruchamiamy aplikacje PC Suite ewentualnie program do obsługi udostępniony poprzez producenta telefonu.
  9. Parujemy telefon poprzez bluetooth za pomocą programu PC Suite lub innego, dostarczonego przez producenta telefonu. Gdy już to zrobimy, to proponuję ustawić w komórce połączenie z komputerem jako AUTORYZOWANE. Wówczas telefon nie będzie nas pytał o każdorazowe potwierdzenie połączenia z komputerem poprzez bluetooth.
  10. Po pomyślnym sparowaniu obydwu urządzeń powinny zostać zainstalowane właściwe sterowniki telefonu na kompie. Denerwujący komunikat o braku sterownika Bluetooth Peripheral Device NIE BĘDZIE SIĘ JUŻ POJAWIAŁ.
  11. Od tej pory można już pomyślnie korzystać z połączenia telefonu z komputerem za pomocą zestawu klawiaturowego bluetooth firmy Logitech. :-)
  About Author
  DAREK-2
  Level 16  
  Offline 
  DAREK-2 wrote 414 posts with rating 96. Live in city Warszawa. Been with us since 2007 year.