Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z elektroniką i gazem OPEL ASTRA 2

gu_staw 15 Mar 2009 15:46 2624 6
  • #1 15 Mar 2009 15:46
    gu_staw
    Poziom 9  

Witam posiadam Opla astre 2 silnik 1.6 16v HATCHBACK. Od pewnego czasu cos stało mi się z elektroniką. Mianowicie zapala się kontrolka układu elektronicznego ( żółta z slilnikem w środku błyskawica) Jak jade na benzynie to jest dobrze gdy samochód przełączy się na gaz (instalacja BRC sequens czy jakoś tak :-) ) to w momencie gdy jade na wolnych obrotach włancza się ta kontrolka i autem zaczyna szarpać w momencie gdy zwiększe obroty auto jedzie dobrze a kontrolka się dalej świeci. Dodam że zauważyłem że od kiedy zaczeło mi się to dziać zwiększyło mi się zużycie paliwa. Czy wiecie co to może być

Dodano po 3 [minuty]:

A dodam że pojechałem do magików z opla powiedzieli że mogą to sprawdzić heh :-) ale samo podłączenie kompa to koszt 70 zł plus podłączenie kompa do gazu no to pewnie za sam wiazd zapłace juz 120 zł ale i tak nie wiem czy mnie to nie ominie co radzicie. Czy zna ktoś dobry serwis w okolicach Mielca?

Dodano po 2 [minuty]:

Czytałem na forum że można sprawdzić samemu co jest nie tak za pomocą kodów błedu i zwarciem pinów 6 z 5 ale czy mni coś to da?

0 6
  • #2 15 Mar 2009 17:59
    proc3
    Poziom 2  

Problem jest po stronie instalacji gazowej.Prawdopodobnie jest zły skład mieszanki i sonda lambda nie może jej skorygować.Sterownik benzyny przechodzi w stan pracy awaryjnej.Proponuję zatankować gazu w pewnym CPN.Jeżeli to nie pomoże należy sprawdzić instalację gazową.

0
  • #3 15 Mar 2009 21:10
    gu_staw
    Poziom 9  

Twoje stwierdzenie jest całkiem prawdopodobne, gdyż problemy któte opisywałem zaczeły mi sie kiedy zatankowałem na stacji gdzie nigdy nie tankowałem to jest Auchan w krasnym k/rzeszowa, a jak sprawdzic tą lambde. Nadmienie ze komputer juz resetowałem poprzez odłączenie aumulatora

0
  • #4 15 Mar 2009 21:31
    autoas
    Poziom 42  

I nie wiem czy w Astrze 2 można zwierać te piny
    Który rok auta?
    Jak nie zrobisz diagnostyki (przynajmniej odczytu błędów) to lepiej nic nie rób

0
  • #5 24 Mar 2009 20:44
    gu_staw
    Poziom 9  

Więc tak wyjeździłem tamten gaz i zatankowałem na pewnej stacj do pełna i dalej problem ten sam. Mam pytanko instalacje gazową mam jeszcze na gwarancji i czy gwarancja obejmuje takie sprawdzanie samochodu czy nie. Bo samochód ewidentnie źle chodzi na gazie na bęzynie dobrze.

0
  • #6 24 Mar 2009 21:00
    +/-
    Poziom 11  

Skorzystaj puki możesz z gwarancji. Stawiam na regulację mieszanki LPG lub elulator sondy

0
  • #7 24 Mar 2009 21:04
    siemalysy
    Poziom 11  

Też kiedyś miałem podobny problem. Świeciła mi się kontrolka silnika podczas jazdy na gazie. Nie zapalała się od razu po przełączeniu z PB na LPG tylko po jakimś czasie - podejrzewam, że po osiągnięciu określonej temperatury. Po wizycie w warsztacie którym montowano LPG i ponownej regulacji wszystko wróciło do normy :-)
    A w Twoim przypadku wcale bym nie zastanawiał tylko pojechał do warsztatu w którym montowałeś LPG i przedstawił problem. Skoro masz auto jeszcze na gwarancji nie powinni żądać od Ciebie zapłaty. Bynajmniej tak było w moim przypadku.

0