Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JBL Power P1222+Wzmacniacz Sinuslive SL 1500+2 x DIETZ 1F

wiewiur23 15 Mar 2009 15:49 3686 9
  • #1 15 Mar 2009 15:49
    wiewiur23
    Poziom 9  

Witam wszystkich na początku zaznaczę, że nie za dobrze znam sie na elektronice i związku z tym chciałem zasięgnąć rady ekspertów czy mój tok myślenia jest dobrze ukierunkowany. Planuje wykonanie pierwszej instalacji CA w moim samochodzie tylko nie wiem czy wszystko jest dobrze przemyślane komponenty: wzmacniacz Sinuslive SL 1500 i JBL Power P1222 + 2 kondensatory DIETZ 1F myślę, że 2 będą lepsze niż jeden 2 F. + Kable 50mm2. Pierwsze pytanie dotyczy wzmacniacza nie jest wyposażony w wewnętrzny bezpiecznik w takim wypadku trzeba zastosować bezpiecznik bezpośrednio przed wzmacniaczem tylko teraz nie wiem czy przed kondensatorami czy bezpośrednio przed wzmacniaczem?? Myślę, że wystarczy bezpiecznik 120 A drugi bezpiecznik myślałem dać przy bezpośrednio przy klemie akumulatora tylko nie wiem, jakiej wartości 100A ???. Na rysunku przedstawię tak jak ja to widzę.
    Pozdrawiam.

0 9
  • #2 15 Mar 2009 16:05
    powalla
    Moderator CarAudio

Jaki bezpiecznik przy aku znajdziesz w FAQ Nazara .

0
  • Pomocny post
    #3 15 Mar 2009 19:37
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

A wartości na odwrót :D ten przy aku większy niż ten przy wzmacniaczu.

0
  • #4 15 Mar 2009 21:17
    wiewiur23
    Poziom 9  

Dziękuje za szybkie odpowiedzi pozdrawiam

0
  • #5 16 Mar 2009 09:46
    wiewiur23
    Poziom 9  

Witam Wszystkich
    Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące podłączenie tych, że dwóch kondensatorów (równolegle to wiem) tylko martwi mnie, w jaki sposób je naładować czy każdy po kolei czy też spiąć wszystko podłączyć do wzmacniacza i ładować przy pierwszym kondensatorze, do którego
    w pierwszej kolejności przychodzi kabel [+] od akumulatora.
    Przeszukując forum znalazłem taki sposób; żeby wszystko ze sobą połączyć i następnie ładować kondensator przy [+] klemie akumulatora.
    I teraz nie wiem, które rozwiązanie będzie najlepsze.
    Pozdrawiam

0
  • #6 16 Mar 2009 15:22
    bambino_81
    Poziom 23  

Witam.To zależy jakie kupisz kondki.Jeżeli z elektroniką to moim zdaniem są lepsze i praktyczniejsze nie musisz ich ładować bo mają już wszystko wbudowane i napewno są nie dużo droższe niż bez elektroniki.Jeżeli bez elektroniki to ja bym je naladował pojedynczo pod aku a potem dopiero podłączył.

0
  • #7 16 Mar 2009 18:22
    wiewiur23
    Poziom 9  

Kondensatory mają być firmy DIETZ 1 FARAD model 21000 Power Cap taki sam jak na zdjęciu wyżej. A wracając do ładowania to myślałem, że każdy kondensator bez względu na to czy ma elektronikę czy też nie trzeba pierwszy raz naładować.

0
  • Pomocny post
    #8 16 Mar 2009 22:56
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Każdy kondensator czy z elektroniką czy nie, warto naładowac za 1 razem. Zajmuje to około 25 sekund a masz pewnosc ze poprawnie zaczynasz swoją przygode z tym urządzeniem. Nie na darmo dołącza producent do kazdego capa "zarówke"

0
  • #9 17 Mar 2009 14:42
    _ige_
    Poziom 20  

Te kondensatory dietza nie maja zadnej eletroniki do ladowania "pierwszy raz" to samo chromy dietza w zestawie powinna byc zarowka do ladowania i trzeba je normalnie ladowac przed podlaczeniem.

Pojecie elektronika w wiekszosci kondensatorow z niskiej i sredniej polki oznacza wyswietlacz led pokazujacy napiecie itp.

0
  • #10 17 Mar 2009 18:43
    wiewiur23
    Poziom 9  

Witam
    Tak mi sie wydawało, że za taką cenne to raczej elektroniki by tam nie upakowali a dla świętego spokoju zawsze można naładować w końcu parę sekund człowieka nie zbawi.
    Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie.

0