Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telefunken PALcolor A560 SV - programowanie

bratyslaw 19 Apr 2004 20:36 1330 3
    bratyslaw
    Level 23  
    Witam!
    TV działa (w końcu) jednak nie wiem jak go zaprogramować, siedziałem ze 2 godziny i wymiękłem, nie mogę wpisać nr kanału pod jakikolwiek numer programu. 2 razy udało mi się przypadkiem zaprogramować 2 programy, ale nie wiem jak się to stało (za szybko to zrobiłem), wiem tylko tyle, że jak zaprogramował się to tylko mrugnął 2-ma kreseczkami na wyświetlaczu (podobnie wpisuje sobie nastawy dźwięku i obrazu z klawiatury lokalnej - po regulacji migną 2 kreseczki i już pamięta nawet po wyłączeniu). Czy jest jakaś specjalna procedura strojenia tego TV, czy to może jeszcze jakieś uszkodzenie?
    Pozdrawiam!!!
    ztill
    Level 23  
    Witam.
    Mam nadzieję, że ta procedura dotyczy i tego modelu. Na klawiaturze lokalnej naciskamy przycisk gwiazdki przez 2 sekundy. Na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie standardu (S1-S6). Przyciskami „+”, „-„ wybieramy standard. Następnie na wyświetlaczu pojawi się nr kanału (np. 33), po dostrojeniu się do stacji naciskamy „P” i „+” „-„ wybieramy nr programu. Dostrojony obraz zginie z ekranu , ale gdy naciśniemy ponownie przycisk „*” pojawią się na wyświetlaczu dwie kreski „- - „, i zaprogramowany obraz. Wszystkie te czynności należy wykonać, gdy świeci się dioda zielona przy „*”.