Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Numark DXM 06 czy Behringer DJX700

15 Mar 2009 17:14 6060 19
  • Poziom 10  
    Witam Posiadam Mixer Behringer DJX700. Chce go sprzedac i kupić coś lepszego i taniego Myślałem nad Numarkem DXM 06. co o tym sądzicie? Player mam Denona DN-2600F. Gram przeważnie Trance,Techno,Hause. Prosze o podpowiedzi:):D
  • Poziom 26  
    Ten numark był by dobry ;)
    Tak wogóle to ile masz kasy na to ??
  • Poziom 27  
    Zdecydowanie Numark DXM 06
  • Poziom 16  
    Panowie bez przesady , możliwe że teraz te numarki są lepsze ale gdy miałem z nimi pierwsze doświadczenia kilka lat temu gdy weszły do sprzedaży , mój kumpel go kupił i co miesiąc zmieniał fadery , bo padały .
    Nie wiem czym było to spowodowane (oprócz wysokiej temperatury i wilgotności w klubie) .

Wg mojej opinii minimum to Reloop RMX 40 DSP
  • Poziom 10  
    kasy mam tak do 600zł. nic specjalnego nie kupie za to. ale może jakąś uzywke.

Dodano po 59 [sekundy]:

w moim DJX700 padł juz CH1 i trzeszczą potecjometry. jest to złom. chce kupic cos lepszego.
  • Poziom 27  
    no to kup tak jak carlo pisze Reloop RMX 40 DSP. Używkę kupisz już za 800zł, a może i 700zł. Ja kupiłem właśnie takiego Reloopa używanego i jestem zadowolony.
  • Poziom 16  
    Ten Reloop Rmx 40 DSP to całkiem fajna maszyna jak za tą cene.Miałem go jakieś 2 lata, fajnie się na nim gra tylko mi się walił w nim odsłuch na słuchawki przy małym poziome dB na kanale trzeszczało w słuchawkach musiałem na chwile dać np. na +6 dB i po chwili ustępowało, oraz włącznik funkcji typu filter,echo,delay zacinał się. Jak będziesz kupywał używke zwróć na to uwage. Pozdrawiam

Jakiś nowy język?
    No bo przecież nie slang?
    Regulamin p.8.2, 10.9
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 10  
    a rellop lepszy od numarka?

Dodano po 1 [minuty]:

Mixer Reloop Effex 2 a o tym co sądzicie?
  • Poziom 16  
    Na tym Numark'u którego chcesz kupić nie grałem także nie wiem, kumpel ma Numarka 5000Fx nowy kosztuje 1500zł a używek za dużo nie ma do sprzedania, jak narazie chwali sobie ten sprzęt, grałem na nim i miałem miłe wrażenia. Z dwukanałowych Numarków miałem styczność z DM 1050 ten mixer nie ma co prawda żadnych bajerów typu echo,filter,delay, ale bardzo fajnie chodzi.
  • Poziom 10  
    ja wlasnie chce kupic cos z efektorem:) licznik bitów jest mi zbędny:)

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Kupuje jednak Numarka:) Wpadł mi w oko:) czytałem na forach ze nie ma wad tak jak DJX700! Dzieki za pomoc:) a to link do filmu co potrafi DXM 06
    http://www.youtube.com/watch?v=QXGFStVjsII
  • Poziom 32  
    Fadery padaja w behrigerze bo nie ma zasłonki i kurze, pyłki i inne zanieczyszczenia lądują w środku. Ja jestem za Reloop Rmx 40.
  • Poziom 16  
    Mariusz ja posiadam reloopa 40stke od ponad 3lat kupiłem jego pierwszy wypust jak tylko trafiły do sprzedaży i gram na tym średnio raz w tygodniu a w sezonie to nawet 2-3 razy i chodzi wszystko jak należy często też kumple go pożyczają i nie narzekają .
    Co do gałki uruchamiającej efekty to jest to norma że się zacina ( nawet w pionka DJMach też się to dzieje) , jest na to sposób wciskam gałkę na początku imprezy a potencjometr od intensywności efektów na zero w razie potrzeby odkręcam ile mi trzeba , jest to nawet wygodne.
    Po za tym pamiętaj numark ma TYLKO dwa kanały , wierz mi że przydaje się więcej . Kolejna sprawa to brak wyjścia regulowanego na odsłuch BARDZO PRZYDATNE
    Pomyśl o tym
    POZDRO
  • Poziom 13  
    Jeżeli się zastanawiasz pomiędzy DXM 06 Numark'a a Behringerem DJX 700, to bezapelacyjnie bierz Numark'a. Miałem styczność z oboma tymi mixerami i znacznie większa przyjemność grania jest na DXM 06.
  • Poziom 9  
    Moim zdaniem właściwie jedynym wartym uwagi mixerem Behringer'a jest ddm (i może nowa 750, o ile poprawili wszystkie wady 700).

Od 700 trzymaj się jak najdalej. Miałem styczność z 3-4 egzemplarzami i żaden(!) nie był sprawny w 100%, 2 z nich były używane tylko i wyłącznie w domu. Fadery padają bardzo szybko i zupełnie losowo, bo wcale nie te, których używasz najczęściej. Efektor jest beznadziejny, a w dwóch egzemplarzach wydawał z siebie dziwne trzaski. Chyba jedyna jego zaleta to liczba kanałów (i cena) - sam się przekonałeś :) Jeśli masz możliwość szybkiego pozbycia się tego sprzętu to działaj.

Jeśli masz do dyspozycji max. 600 zł zastanów się nad Reloop'em rmx 30, jeśli 2 kanały z rmx 20 byłyby niewystarczające. W takim przedziale cenowym zdecydowanie odpuść sobie efektor.
  • Poziom 14  
    mial ktos na forum do sprzedania Reloop RMX 40 DSP nie drogo chcial i byl w BDB stanie. Juz wiem AMON86 chcial chyba za niego 800zł warto dołożyć i cieszyć sie z zabawy z takiego dobrego sprzetu.
  • Poziom 10  
    Witam sory ze tak wolno odp ale żadko jestem. Posiadam DJX700 od 1 roku padły juz CH1 i CH3 i efektor. hehe. teraz jakies pare dni temu kupiłem płytkie od efektów wymieniłem i efekty sie wyswietlaja ale nie działaja. DJX 700 jednym słowem to Szmelc... Ten numark DXM 06 mi sie podoba i tanio mozna wyrwac. A rellopa rmx 40 ciezko.
  • Poziom 32  
    Nie przesadzajcie z tym psuciem się djx700 bo te same fadery siedzą w vmx i ludziom chodzą po pare lat i nic. Efektor czy wskaźniki widziałem uszkodzone ale reszta nie siada sama od siebie. Zresztą numark czy reloop w przykładowych tutaj modelach to ta sama półka (budrzetówki).
  • Poziom 10  
    Witam znalazłem mixer ciekawy:) gemini FX-7000 jak mówicie? dobre to? za 400zł prosze o szybkie odp.
  • Poziom 10  
    Witam Kupiłem Numarka DXM 06 jestem z niego zadowolony:) DJX700 sie chowa przy nim:) Jego jedyna wada jest to ze ma 2 kanaly:) a efekty są super. mixer za te pieniadze jest super:) Pozdrawiam:)
  • Poziom 32  
    Właśnie te dwa kanały kwalifikują go tylko do amatorskich zastosowań. A szkoda. DJX700 ma ten plus pełnych czterech.