Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

demontaz klimatyzacji mitsubishi MSZ-A12YV

tom2600 15 Mar 2009 17:31 11527 15
    tom2600
    Level 10  
    Witam
    Wyprowadzam się z mieszkania i chcę zdemontować klimatyzacje oczywiście nie mam pojęcia jak zdemontować aparat który jest w mieszkaniu, czyli jak ściągnąć obudowę itd. Następnie czy jest jakaś możliwość domowym sposobem wtłoczyć gaz do sprężarki , jeżeli tak to jak, ewentualnie ile kosztuje nabicie gazu w Polsce.
    tom2600
    Level 10  
    Odświeżam post.
    Wiem jak już zdemontować klimę , tylko chciałem się dowiedzieć kiedy mam zakręcić zawór aby mi czynnik nie uciekł.
    princo
    Level 16  
    Witam
    Bez manometrów możesz mieć problem i możesz uszkodzić sprężarkę lepiej zadzwonić po serwis.
    Jak chcesz zrobić to sam i ryzykować to włącz klimę w chłodzenie i jak zacznie pracować sprężarka to zakręć zawór na cieńszej rurce i czeka aż sprężarka zacznie głośniej pracować to zakręć zawór na grubej rurce i wyłącz sprężarkę.
    Powodzenia
    serwisant73
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Mniej więcej tak , ale jeśli nie zrobisz tego dobrze to uszkodzisz agregat.
    ion-tichy
    Level 31  
    W ostateczności termik wyłączy sprężarkę.
    ez.exe
    Level 10  
    A jak sciągnąć gaz jeśli sprężarka nie działa? Jak to zdemontować żeby nie puścić gazu w powietrze?
    ion-tichy
    Level 31  
    Potrzebna jest stacja odzysku czynnika.
    ez.exe
    Level 10  
    I jak to sie dokładnie robi? Opiszesz mi?
    Czarlim87
    Level 13  
    Widzę że kolega ez.exe chce się nauczyć zawodu chłodnika:)wydaje mi się że goła wiedza teoretyczna bez oparcia o wiedzę praktyczną nic tu nie da.bo co z tego że ktoś Ci to napisze jak zobaczysz stację do ściągania jak nie będziesz wiedział pod które króćce się podpiąć.Radził bym pojeździć najpierw z jakimiś kolegami po fachu i nabrać doświadczenia bo wątpię żeby ktoś pisał takie rzeczy.
    ez.exe
    Level 10  
    Czarlim87 wrote:
    Widzę że kolega ez.exe chce się nauczyć zawodu chłodnika:)wydaje mi się że goła wiedza teoretyczna bez oparcia o wiedzę praktyczną nic tu nie da.bo co z tego że ktoś Ci to napisze jak zobaczysz stację do ściągania jak nie będziesz wiedział pod które króćce się podpiąć.Radził bym pojeździć najpierw z jakimiś kolegami po fachu i nabrać doświadczenia bo wątpię żeby ktoś pisał takie rzeczy.

Coś w tym jest tylko, że pracuje z kolegą po fachu ale chciałem sie czegoś tutaj dowiedzieć. Jeśli nie chcesz pomóc to nie musisz pisać takich postów.
    Czarlim87
    Level 13  
    Tylko że to forum raczej nie jest dla laików i uczniów.Uczyć trzeba było sie w szkole a jak nie to teraz przy montażu albo serwisie na własnych błędach.Nic nie przychodzi łatwo w dzisiejszych czasach.
    Czarlim87
    Level 13  
    Na pewno nie do nauki:)i tak banalnych spraw jak zdemontowanie klimatyzatora.

Dodano po 18 [minuty]:

kolego od klimatronika z wawy:)a powiedz mi przy jakiej temperaturze zewnętrznej próbowałeś uruchomić tą Twoją klimę w A3.Bo przy minusowych temperaturach nie będzie załączał się kompresor i nici z chłodzenia:)a nawiewać będzie powietrze zewnętrzne.także na wyświetlaczu nie pojawi się śnieżynka.sprawdz bezpieczniki bo zapewne klapy są na siłownikach.
    ion-tichy
    Level 31  
    ez.exe wrote:
    I jak to sie dokładnie robi? Opiszesz mi?

Ac o tu opisywać? Jak kolega zdobędzie taką stację (koszt pewnie ok 6 tys) to niezależnie jakiej marki, jest przy niej instrukcja obsługi. Przy cenie tych stacji dziwne by było gdyby producent nie załączał takiej dokumentacji. ;)
    snoze
    Level 12  
    Chcesz zdemontować klimatyzacje? Prawie w każdej pisze jak to się robi. Zdobądz dobrą DTR-ę i poczytaj.
    Jak nie to kup stacje do odzysku, podłącz stacje do klimatyzatora, postępując zgodnie z instrukcją obsługi danej stacji. Zdemontuj klimatyzator.
    gaav
    Level 15  
    Moim zdaniem najprosciej bedzie wezwac jakichs fachowcow niekoniecznie takich ktorzy obedra cie z kasy. Zakup stacji nieoplacalny w tym wypadku a trzeba tez umiec ja obslugiwac bo mozna ja latwo uszkodzic jak ktos nie wie o co chodzi.
    Mozesz probowac bez stacji ale wtedy tracisz freon ktory tez kosztuje a jak to jest r22 to juz calkiem porazka.