Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka indesit wise 107, da radę naprawić, zaprogramować?

cisak28 15 Mar 2009 19:38 19676 18
  • #1 15 Mar 2009 19:38
    cisak28
    Poziom 2  

Witam
    Od 3 lat posiadam pralkę indesit wise 107 pl,która do tej pory działała bezawaryjnie.Niedawno,podczas prania nastąpiła kilkuminutowa przerwa w dostawie prądu,po której pralka kontynuowała pranie,po czym ponownie nastąpiła przerwa ok 30 minutowa w dopływie napięcia po której na wyświetlaczu pojawił się kod błędu F-03.Zanim wezwałem serwis znajomy elektryk posprawdzał mi pralkę elektrycznie czy wszystko jest w porządku,doszliśmy do wniosku że to moduł (sprawdził czy są przejścia na ścieżkach czy jakoś tak-było OK). Wezwany serwis indesita stwierdził że w wyniku braku napięcia rozprogramował się moduł,że nie da go rady powtórnie zaprogramować po czym wycenił naprawę na 505 zł(sam moduł kosztował 366 zł).Odmówiłem(samo wezwanie serwisu kosztowało 90 zł)gdyż naprawa wynosi połowę wartości pralki.W zwiazku z tym mam pytanie.Czy da radę wpisać na nowo program,z tyłu pralki jest jakieś wejście do komputera chyba,czytałem też tutaj na forum że programuje się moduły za pomocą palmtopów,Czy da radę jakoś naprawić ten moduł,coś wymieniając,przelutowując.Jeśli tak kto to może zrobić,gdzie szukać pomocy skoro serwis tylko wymienia moduł.Z góry dziękuję za pomoc.Dodam jeszcze że awaria pralki objawia się tym że po włączeniu programu,pralka nabiera wody, po około 20 sek zaczyna ją wypompowywać i na wyswietlaczu pojawia się napis END i kod błędu F-03.Pralkę wtedy trzeba odłączyć z sieci

0 18
  • #2 15 Mar 2009 19:50
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Najpierw to niech się serwis wepnie interfejsem do modułu i spróbuje zaprogramować za pomocą palmtopa a jak nie pojdzie to niech przelutują eeprom i programują od nowa.

0
  • #3 15 Mar 2009 20:02
    cisak28
    Poziom 2  

w takim razie tamten serwisant nie był rzetelny?Znowu wezwać serwis i zapłącić 90 zł za przyjazd?Czy zawieźć ten moduł do nich do bazy,będzie taniej :D

0
  • #4 15 Mar 2009 20:24
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Najlepiej zawieźć do nich sam moduł i niech programują. Wystarczy podłaczyć zasilanie i interfejs i sprawa załatwiona. W każdym razie warto spróbować. No i najważniejsze - musisz wziać ze sobą S/N tej pralki i kod handlowy (bedzie po S/N na naklejce) - bez tego nie da rady programować.

0
  • #5 15 Mar 2009 21:24
    RC-BOY
    Poziom 15  

Słuchaj kość pamięci wylutuwujesz. Następnie wlutuwujesz podstawkę ośmionóżkową a następnie dzwonisz do INDESITA i prosisz o przysłanie kości pamięci, do twojego typu pralki z oprogramowaniem. Na 90 % może się udać. Koszt około 30zł plus koszty wysyłki i po sprawie. Dużo zależy od Twej elokwencji.:D

A propos w serwisie zedrą z Ciebie z 5 razy więcej.

Post był raportowany. Poprawiłem.
    Trzeba używać przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie UPOMNIENIE. [hefid]

1
  • #6 16 Mar 2009 07:52
    luk_jag
    Specjalista AGD

RC-BOY napisał:

A propos w serwisie zedrą z Ciebie z 5 razy więcej .

Ale dadzą gwarancję :D

0
  • #7 16 Mar 2009 08:41
    RC-BOY
    Poziom 15  

Też racja ale coś za coś. A z tą gwarancją może być różnie czasem gdy coś pójdzie nie tak to serwis odbije piłeczkę tłumacząc tym ,że klient sam montował i skrewił.:D:D:D

0
  • #8 16 Mar 2009 20:54
    TomekCarlos
    Poziom 26  

Ciekawe tylko czy dasz radę wylutować pamięć która jest w smd i wstawić tam podstawkę?

0
  • #9 17 Mar 2009 09:29
    RC-BOY
    Poziom 15  

Fakt jeśli smd to kicha , jedynie serwis i to dobry ponieważ ten bez sprzętu do programowania skroi Cię na nowy moduł.

0
  • #10 17 Mar 2009 14:47
    crazy_phisic
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na płytce jest miejsce na pamięć w standardowej obudowie DIL i równocześnie dla pamięci w SO8. Serwis Indesita przechodzi na moduły z już zainstalowaną pamięcią (czystą) i kwestia zadzwonienia i zamówienia zaprogramowanej pamięci jest coraz mniej realna.

Ps. F-03 to błąd przekaźnika grzałki lub czujnika NTC, może warto najpierw sprawdzić tą ewentualność?

0
  • #11 17 Mar 2009 18:22
    cisak28
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Wklejam zdjęcie mojego modułu
    pralka indesit wise 107, da radę naprawić, zaprogramować?.Teraz mam pytanie,czy finansowo jest lepiej dać moduł do serwisu czy samemu starać się go naprawić,oczywiście w lutowanie bawić się będzie elektryk.A co do przekaźnika grzałki lub czujnika to jest ok.Serwisant pierwsze co zrobił to sprawdził to a potem nie oglądając nawet modułu stwierdził jego awarię.Proszę o poradę aby na załączonym zdjęciu pokazać co należy wylutować,itp itd

0
  • #12 21 Mar 2009 17:27
    PBK
    Specjalista AGD

sprawdź jeszcze raz dokładnie samą grzałkę na upływnośc do masy
    sprawdź też hydrostat
    jeśli na 1000% są ok dopiero wtedy czep się płyty

na niej dokładnie sprawdź przekaźnik sterujący grzałką !!
    coś nie chce mi się wierzyć że to wina eepromu
    a raczej proca na płycie
    więc ostatecznie do wymiany cała płyta

0
  • #13 21 Mar 2009 20:50
    elektro-dom
    Poziom 22  

crazy_phisic napisał:
    Na płytce jest miejsce na pamięć w standardowej obudowie DIL i równocześnie dla pamięci w SO8. Serwis Indesita przechodzi na moduły z już zainstalowaną pamięcią (czystą) i kwestia zadzwonienia i zamówienia zaprogramowanej pamięci jest coraz mniej realna.

Mam pytanko???
    Gdzie to miejsce na standardową DIL...?
    Miałem właśnie dziś przypadek z podobnym modelem Indesita WISE 87 : Wyświetlało TEST, a po skończeniu tego testu tylko napis END po wciśnięciu przycisku start...
    Pomysł podany powyżej podoba mi się, chociaż jak ma już tych pamięci nie być, to może jakoś dało by się zaprogramować pustą pamięć i wsadzić w tą płytę?? Może jakaś inna alternatywa bo coś już czuje że posypią się te moduły jak wyłączniki w Amice :)

0
  • #14 21 Mar 2009 21:48
    tolo
    Poziom 33  

Jasne, że da się zaprogramować czysty eeprom. Można też zaprogramować ten oryginalny smd, jeżeli jesteś zainteresowany to zapraszam na PW. Posiadam programator i wsady też się znajdą.

Pozdrawiam
    tolo

1
  • #15 22 Mar 2009 20:10
    crazy_phisic
    VIP Zasłużony dla elektroda

elektro-dom napisał:
    crazy_phisic napisał:

Mam pytanko???
    Gdzie to miejsce na standardową DIL...?

Pomiędzy pamięcią w SO8 i złączem modułu serwisowego - dokładnie widać na zdjęciu wyżej.

0
  • #16 22 Mar 2009 20:21
    elektro-dom
    Poziom 22  

Już widzę :)
    I rozumiem, ze muszę tamtą starą wylutować a nową zaprogramowaną wstawić to nowe miejsce???
    Robił już kolega tak? Jaki efekt?

0
  • #17 17 Maj 2009 13:28
    miki145214
    Poziom 10  

a ja zapytam może tak - czy ktoś może posiada schemat tego modułu ??? potrzebuję wartości elementów RV1 , RV2 , RV3 , L1

0
  • #18 18 Wrz 2009 19:01
    johnson255
    Poziom 17  

kolego miki145214 bardzo proszę
    RV1 i RV2 warystory o tych samych wartościach 275V AC wygląda tak pralka indesit wise 107, da radę naprawić, zaprogramować?i dodam że to są te same co RV4, RV6 i RV7. Z kolei RV3 jest większy i wygląda tak: pralka indesit wise 107, da radę naprawić, zaprogramować?
    Natomiast L1 to cewka o kolorach pasków brązowy-czarny-czerwony-srebrny czyli 1000µH z tolerancją 10%

0
  • #19 10 Mar 2011 22:01
    hubertox
    Poziom 10  

Witam mam pytanie też posiadam pralke wise 87 test pojawiał się ciągle zaprogramowałem eeprom i teraz pojawia się tylko bład f09 czy procesor oprucz eepromu w jakiś sposób tez trzeba programować?

0
  Szukaj w 5mln produktów