Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie w LO. Jaki sprzęt kupić? Jaki wzmacniacz?

Paki91 15 Mar 2009 20:33 1576 3
    Paki91
    Level 2  
    Witam,
    Jestem Przewodniczącym pewnego ZSO. Od paru lat u nas w szkole 'starano' się stworzyć Radiowęzeł. Ja postanowiłem się wziąć za to trochę bardziej profesjonalnie. Moją podstawową prośbą jest informacja dotycząca WZMACNIACZA.
    Na razie od otrzymaliśmy od dyrekcji pozwolenie na rozpoczęcie prac na pierwszym z 4 pięter, w sumie jest to największe kondygnacja. Zaczynamy od totalnego zera, nie mamy żadnego wzmacniacza ani nic. Potrzebujemy około 20 głośników(z 90 jakich planujemy na szkołe) na parter. Mniej więcej już orientowałem się jak i co z głośnikami. Moja propozycja to któryś z tych głosników:
    Link
    Link
    Oczywiście, jeżeli macie jakieś inne propozycje głośników to chętnie je zobaczę, tylko prosił bym o rozsądną cenę(nie więcej niż 100zł za sztukę im taniej tym lepiej ;)).
    Teraz przechodzę do bardziej skomplikowanej rzeczy dla mnie jaką jest wzmacniacz, nie mam kompletnie pojęcia jaki to mógł by być wzmacniacz dla tych 90 głośników, dlatego też proszę Was o pomoc. Macie jakieś propozycje? Czy taki wzmacniacz to mniejszy koszt niż 2000zł?

Radio węzełek, ma służyć do słuchania muzyki i jakiś audiencji w szkole ;)

Pozdrawiam, Przemek

Proponuję zajrzeć do słownika : "do słuchania muzyki i jakiś audiencji "...

Edit. Auto poprawa w Google Chrome -.-
    (dj-MatyAS)
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Veyron13
    Level 2  
    Na stronie Protonsil znajdziesz głośniki radiowęzłowe oraz wzmacniacze do nich. Przynajmniej nie dawno tam były.
    Kuba-100v
    Level 12  
    1. Gdzie mają znajdować się te głośniki? W salach, na korytarzach?
    2. Jak ma wyglądać podział na strefy? Osobna regulacja na piętrach, sale/korytarze? Ile dokładnie ma być stref?
    Paki91
    Level 2  
    Głośniki mają się znajdować i w salach jak również i na korytarzu. Możne być też tak, że mocniejsze głośniki na korytarzach. Stref ma być łącznie 4(w przyszłości) na samym początku bd jedna(parter), a strefy bd dzielić na kondygnacje.