Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

excel - jak zrobić fakturę? pilne!!!

15 Mar 2009 21:48 6654 1
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich serdecznie i równie serdecznie zwracam się z prośbą o pomoc.
    Na wczoraj potrzebuję przygotować fakturę w excelu. Szablon mam przygotowany tylko trzeba ją ożywić, nie mam pojęcia jak, nie znam też makr. Faktura ma ściągać dane z innego pliku xls., sumować, zliczać, uwzględnić słowniki produktów itp. Wygląa to tak: w jednym pliku.xls mam dane klienta,który zakupił różne lub kilka jednakowych produktów, a w drugim pliku formatkę faktury, która przewali mi to co jest w pierwszym pliku i podliczy jak trzeba. No i jeszcze kwestia zaznaczenia, że to kopia a to oryginał.
    BARDZO PROSZĘ O POMOC ( nie chcę ściągać jakichś programów do fakturowania, to musi być xls. i musi działać w połączeniu z plikami danych)
  • Moderator Programowanie
    Po pierwsze:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=faktura+w+excelu&lr=&aq=0&oq=faktura+w+excel
    Coś pewnie da się zaadoptować.

Po drugie:
    Piszesz
    Cytat:
    uwzględnić słowniki produktów

A po chwili
    Cytat:
    mam dane klienta,który zakupił różne lub kilka jednakowych produktów

Jeśli importujesz gotowe dane do faktury to "słowniki" towarów, klientów itp nie są potrzebne.
    Można oczywiście połączyć jedno z drugim. Poczytaj pomoc na temat stosowania poprawności danych na podstawie listy, Pól kombi i funkcji INDEKS, funkcji SUMA.JEŻELI dla podsumowań w stawkach VAT. Reszta to proste działania arytmetyczne i poświęcenie odrobiny czasu...