Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutownica gazowa za 3.99zł z hipermarketu

19 Kwi 2004 22:15 2758 14
  • Poziom 24  
    Witam!

Czy lutownica gazowa za 3.99 zł nadaje siędo lutowania powierzchniowego w telefonach (chociaż do wymiany diód).

Mam takie cudo i nie wiem czy można to do czegoś wykożystać.

Cynę roztapia z odległości 10 cm w kilka sekund. Plastik nie zdąża się stopić (dopiero po jakimś czasie).
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 17  
    Ja bym nie ryzykował, do SMD używam oporowej z cieniutkim grotem, gaz to nie to samo co gorące powietrze.
  • Poziom 42  
    Te lutownice można wykorzystać do lutowania rynien a nie telefonów.
    PS Ja ją używałem przy demontażu SMD, podrzałem płyte i szpachelką zdrapałem elementy ;)
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 13  
    A można wiedzieć gdzie cos takiego kupiłes?
  • Poziom 24  
    Kupiłem ją w Carrefourze w Gdańsku.
  • Poziom 33  
    Sorry ale mowa o lutownicy czy palniku????
    Bo mi sie wydaje ze o palniku ktorym za wiele nie zrobisz

SK
  • Poziom 28  
    Taką lutownice to sobie możesz..... Wiem co to za badziew 10 minut pogrzeje i po palniku. Zaraz ci się zepsuje więc lepiej go oszczędzaj.
    A tak hmm to kto wie czy tym coś polutujesz prędzej sfurasz.
  • Poziom 30  
    tak, to najwyraźniej to narzędzie, też kupiłem kiedyś w w/w hipermarkecie, tylko ono pasuje do opisu w temacie ceny i tego, że topi cynę z paru centymetrów 8)
    Jak wspomnieli koledzy, świetnie nadaje się do wylutowywania, można wtedy przechylić płytkę i poczekać, aż wszystko co na niej jest spłynie, ewentualnie pomóc sobie szpachelką, w/w płytkę pozostałą po elementach mozna użyć np jako podkładkę pod nogę chwiejącego się stołu :)
    Są lutownice gazowe, ale w innej cenie.
  • Poziom 21  
    Jeżeli coś jest z supermarketu i to za tak niską cenę to nie warto tego brać do ręki. Obok kasy w supermarkecie powinien stać kosz na smiecie, do którego takie badziewia należy wyrzucać bezpośrednio po zakupie.
    Jestem pełen pogardy dla wszystkich supermarketów za sposób traktowania klienta i pracowników oraz za te śmiecie, które tam sprzedają i które po jednorazowym użyciu na nic się nie nadają.
  • Poziom 16  
    oj napisał:
    To jest chyba to narzędzie do rozlutowywania elementów w telefonach GSM

to jest przyzad do zuzywania gazu zanim ustalisz plomien juz gazu nie ma.
    ja wydalem 60 pln i kupilem maszynke ktora ma zapalnik piezo elektryczny, biore do reki - pstryk i juz plomien jaki kiedys, dawno temu ustawilem, palnik nazywa sie IRODA polecam.
  • Poziom 17  
    Wy sobie chyba jaja robicie ,przecież płomień na końcu ma ok 600 stopni, zanim coś zrobisz to ci płytka wyparuje. Miałem takie g... kiedyś. Chciałem miać lutowanice do samochodu w razie jak bym potrzebował coś na trasie. No i prawie mi rękach wybuchła. Kolejnej po piątym użyciu zepsół się zawór. eeeee , dajcie sobie spokój
  • Poziom 24  
    Zgdadza się, to jest lutownica którą Oj zamieścił na zdjęciu. Nie ma zapalnika piezo, trzeba odpalić od zapałki. Pisze, że to lutownica a nie palnik. Prawdopodobnie żeczywiście się nie nada do niczego innego jak zeskrobywanie elementów z płytki :) :) :).
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Ja takiej używałem do rozlutowywania płyt głównych (gabarytowo dużych) ale sam laminat tego nie wytrzymywał. Myślę że z telefonami to przesada.
    Rynny też nie polutuje (za mały ogień). Ponadto trzeba trafić dobrą - kupiłem 3 i tylko jedna do czegoś się nadała - reszta poszła na części.
    Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto