Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirlpool AWM6071 - wiruje jak chce!

15 Mar 2009 22:44 3878 4
  • Poziom 11  
    Witam. Pralka Whirlpool AWM 6071 przestała wirować. Raz wiruje, więcej nie. Prześledziwszy zawartość forum przeczyściłem filtr pompki wodnej . Czyszczeniu został poddany również obwód ciśnieniowy hydrostatu , wszystko drożne.

I tu mam pierwsze pytanie do znających temat : Hydrostat posiada dwie kostki z parą grubych i cienkich przewodów. Jak powinien przełączać stykami hydrostat.

Poniżej zamieszczam opis zachowania się pralki przy nastawieniu gałką na program "wirowanie":

Pralka zaczyna wypompowywać wodę po wypompowaniu zawartości słychać ruchy rewersyjne silniczka programatora i klapanie przekaźnika. W czasie "klapnięcia przekaźnika słychać przez około sekundę buczenie silnika , bęben drgnie ale się nie obróci
    Pozostałe programy działają normalnie oczywiście bez wirowania.
    Środek wygląda jak nowy. Po zdjęciu obudowy obejrzałem silnik i wszystkie złącza, w pierwszym odczuciu ok.

Proszę o pomoc i jakieś sugestie. W Niedzielę nie udało mi się więcej sprawdzić, będę mógł się nią zająć dopiero we wtorek, środa. Górka prania rośnie, a co się nasłucham to moje.
    Jedyną pralkę, którą znałem w detalach z jej bolączkami to sławetne bio 663
  • Poziom 22  
    Sprawdź szczotki silnika - jak krótsze niż 2cm - wymień.
    Przy dość dużym załadunku i nastawieniu prania tylko na wirowania taki efekt jak opisujesz może wystąpić nawet przy dobrym silniku - za dużo prania!
    A jak zachowuje się bez załadunku??
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Żonka poinformowała mnie że pralka nie odwirowała na koniec cyklu prania. Przełączyła pokrętłem na program "wirowanie" - włączyła się pompka wody. Następnie słychać było pracę silniczka programatora i stukanie przekaźnika. Wirówka się nie włączyła. Cykl pracy się zakończył i pralka się wyłączyła. Ja zaś odłączyłem pralkę od sieci i po chwili ją włączyłem nastawiając program "wirowanie". Pralka wykonała wszystkie czynności łącznie z wirowaniem. Przy kolejnym włączeniu programu "wirowanie" już nie odwirowała!
    Zacząłem ją wtedy testować.
    Opisane dolegliwości w pierwszym poście były testowane bez załadunku.
  • Poziom 11  
    Witam ponownie!
    Wczoraj wieczorem nie wytrzymałem jak usłyszałem pomysł mojej KOCHANEJ o nowej pralce.
    Późnym wieczorem dobrałem się jeszcze do pralki. Biorąc pod uwagę zawartość przeczytanych postów wybór padł na niestety na programator. Muszę przyznać , ze troszkę miałem problem z wymontowaniem programatora. Ale jakoś się dobrałem do niego.
    Po dokładnym obejrzeniu płytki programatora znalazłem kilka zimnych lutów w obwodzie silnika i sterujących nim przekaźników. Piękne obrączki w koło pinów.
    Po poprawie zimnych lutów, złożeniu wszystkiego w całość praleczka zaczęła ochoczo pracować już bez humorów. Wirowanie pojawiało się w końcowej fazie programów głównych jak i w programach szczegółowych np " Wirowanie", "Płukanie z wirowaniem".

Na razie działa.

Podsumowanie:

Przyczyna braku wirowania - zimne luty w obwodzie silnika i przekaźników sterujących na płytce programatora.

A teraz najlepsze - stwierdzenie mojej Kochanej: To nowej pralki już mi nie kupisz!?....
  • Admin grupy AGD
    łącz napisał:

A teraz najlepsze - stwierdzenie mojej Kochanej: To nowej pralki już mi nie kupisz!?....

Widzisz jaki jesteś be ?