Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO CDR 500 nie uruchamia się.

binis 16 Mar 2009 08:52 1634 2
  • #1 16 Mar 2009 08:52
    binis
    Poziom 22  

Nie było oscylacji na kwarcu i odb. nie startował. Ponieważ brakowało 2 napięć wymieniłem TDA3602 na nowy. Oscylacje pojawiały się przy przyłożonym woltomierzu do kwarca i jednoczesnym właczeniu napięcia. Przy tej zabawie odb. kilkakrotnie się właczył i nawet raz z udziałem AS udało mi się wprowadzić kod niepoprawny co objawiło się "9". Przeluciłem okolice kwarca i oscylacje są . Z TDA 3602 wychodzą 8,5v i 2x 5v. Wiem że w prawidłowo działającym VDO po podaniu zasilania leda w przycisku zwalniającym panel świeci prze 2 do 3 sek. W tym odb. nie zajarzyła nigdy. Jedynie mignie po wyjęciu wtyczki zasilania. Po podaniu zasilania odb pobiera 240 mA. Pamięć zczytana i nic nie wskazuje na złą zawartość. Szukam porad i wskazówek.

0 2
  • #2 16 Mar 2009 09:27
    SlaweK
    Poziom 43  

5V na pamięci ? Kwarc się zwykle podejrzany wymienia, do sprawdzenia można użyć podobnego. Napięcia na TDA3602 (czuwanie, załączenie), poziom na I2C czy nie ubita przez próbę czytania w układzie...

SławeK

0
  • #3 16 Mar 2009 12:10
    binis
    Poziom 22  

Pamięć jest obsługiwana z 2 napięć 5v. Jedno zasila 8pin pamiątki drugie rezystory podciągające sda i scl. Oba są. O uwaleniu pamięci nie ma mowy. Nigdy ale to nigdy mi się to nie zdarzyło więc byłby to ewenement. Na TDA 3602 po podaniu zasilania mam co następuje:
    1 - VP - 12v
    2 8,5v
    3- reset 5v
    4- State control 0,3v
    5- hold 5v
    7- 5v
    8- Backup 12v
    9- 5v
    Przycisk włączający odb sprawny bo zmienia stan H na L.
    Co sygnalizuje leda po załączeniu a której sygnalizacji brak.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Odb. wystartował. Powodem kłopotów było micro pęknięcie ściezki przy kwarcu.

Dodano po 30 [sekundy]:

Odb. wystartował. Powodem kłopotów było micro pęknięcie ściezki przy kwarcu.

0
  Szukaj w 5mln produktów